Arsenal nie składa broni w walce o brazylijski talent

Arsenal nie składa broni w walce o brazylijski talent fot. Teerinvata / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jorge Nicola [YouTube]

Arsenal przymierza się do przedstawienia Palmeiras drugiej propozycji za Danilo dos Santosa de Oliveirę - poinformował Jorge Nicola.

Przedstawiciele „Kanonierów” przyglądają się od pewnego czasu poczynaniom defensywnego pomocnika i upatrują w nim wartościową opcję na przyszłość.

Z tego też powodu już latem wysłannicy ekipy z Emirates Stadium nawiązali kontakt z brazylijskim klubem. Ten dał jednak jasno do zrozumienia, że nie wyobraża sobie rozstania z 21-latkiem, co w efekcie wiązało się z koniecznością aktywacji klauzuli odstępnego ustalonej na poziomie 100 milionów euro.

Od tego czasu Danilo zapracował sobie na większe zainteresowanie europejskich zespołów, ponieważ teraz równie mocno zabiegają o niego działacze Ajaksu Amsterdam oraz AS Monaco.

Arsenal zdaje sobie doskonale świadomość z faktu rosnącej konkurencji w walce o względy utalentowanego pomocnika i dlatego zamierza w trakcie zimowego okna transferowego podjąć kolejną próbę sprowadzenia Brazylijczyka.

Dziennikarz Jorge Nicola uważa, że aktualny lider Premier League przygotowuje się do wystosowania propozycji sięgającej 25 milionów euro.

Obecnie nic nie wskazuje na to, żeby miała ona zadowolić Palmeiras, który przedłużył w lutym umowę z 21-latkiem do końca 2026 roku. Dzięki temu znajduje się w komfortowej sytuacji i może oczekiwać znacznie atrakcyjniejszej propozycji, przy jednoczesnym posiadaniu 80% praw do karty zawodniczej Danilo.

Piłkarz, mający za sobą pobyt na zgrupowaniu dorosłej reprezentacji „Canarinhos”, wystąpił w 56 meczach w tym roku, zdobywając w nich siedem bramek i zaliczając cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy