Arsenal: Pierwszy wywiad Artety. „Guardiola nauczył mnie bycia bezwzględnym”

Arsenal: Pierwszy wywiad Artety. „Guardiola nauczył mnie bycia bezwzględnym” fot. Arsenal
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Mikel Arteta udzielił pierwszych wypowiedzi dla mediów po swoim przejściu do Arsenalu. Hiszpan ma być nominalnym następcą Unaia Emery'ego.

„Kanonierzy” spisują się jak na razie bardzo słabo, co doprowadziło do zwolnienia Unaia Emery'ego. W jego miejsce zatrudniono Freddiego Ljungberga, ale od początku wiadome było, iż jest to rozwiązanie tymczasowe, zważywszy na to, iż Szwed nie zdążył uzyskać nawet wszystkich koniecznych licencji trenerskich. Teraz już wiadomo, że nominalnym następcą Hiszpana będzie Mikel Arteta, dotychczasowy asystent Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Dla Artety jest to pierwsze tego typu wyzwanie, stąd też wielu kibiców ma wątpliwości, co do jego kandydatury. Sam zainteresowany nie ma jednak o to do nikogo pretensji.

- Brak doświadczenia? W pełni rozumiem te wszystkie obawy - zapewnił w rozmowie z dziennikarzami.

- Dla tego klubu będę walczył do ostatniej kropli krwi, chcę, żeby stawał się lepszy. Gdybym nie czuł się gotowy na to wyzwanie, nie byłoby mnie tutaj.

- Czuję się, jakbym wracał do domu. Jestem niesamowicie szczęśliwy i dumny, że dostałem tę szansę. Od kilku lat przygotowywałem się właśnie na coś takiego. Wiem, jakie są oczekiwania, wiem, o jakim poziomie tu mówimy i wiem, na co ten klub zasługuje. Jestem gotowy i nie mogę się doczekać aż zacznę pracę z zawodnikami i resztą klubu. Cały czas odczuwam tu dobrą energię.

Arteta nie omieszkał przyznać, że współpraca z Pepem Guardiolą wiele mu dała.

- Wnioski po współpracy z Guardiolą? Jego etos pracy jest niewiarygodny. Moim zdaniem najważniejsze jest to, by piłkarze i twój sztab wierzyli w to, co chcesz im przekazywać. Musisz być bezwzględny, wytrwały i każdego dnia wpajać kulturę klubu, żeby wytworzyć zwycięską mentalność. Każdy dzień jest ważny.

- Pierwszą rzeczą, jaką chcę zrobić, to poprawa atmosfery. Byłem tu z Manchesterem City i trochę dobijało mnie to, widząc, co tu się dzieje. Postaramy się zaangażować każdego. Muszę przekonać zawodników do moich pomysłów. Oni muszą z kolei zaakceptować inny sposób myślenia. Chcę, żeby każdy w klubie był tak samo nastawiony. Najpierw musimy wytworzyć kulturę, która udzieli się wszystkim. Jeśli to nam się nie uda, wciąż będziemy przechodzili wstrząsy.

Według wstępnych założeń, Arteta poczeka nieco z debiutem. Dziś jego nowi podopieczni zmierzą się z Evertonem, ale nowy menedżer ma zasiąść na trybunach, by przyjrzeć się grze zawodników. Na ławce ma zasiąść z kolei Freddie Ljungberg.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy