Arsenal po Lafonta

Arsenal po Lafonta
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Metro

Jak podaje „Metro”, Arsenal jest coraz bardziej przekonany do pozyskania Albana Lafonta.

Brytyjscy dziennikarze, którzy powołują się na francuskie źródła, sugerują, że to właśnie 18-latek zostanie nowym bramkarzem „Kanonierów”. Jego transfer miałby łączyć się bezpośrednio z odejściem ze stolicy Anglii Davida Ospiny. Oznaczałby on również, że w Londynie nie pozostanie Wojciech Szczęsny, który od dłuższego czasu łączony jest z głośną przeprowadzką do Juventusu.


To nie pierwszy raz, kiedy spekuluje się o przenosinach Lafonta na Wyspy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Arsenal w końcu przejdzie do konkretnego działania związanego z jego transferem.


Urodzony w Burkina Faso golkiper został włączony do pierwszego zespołu Toulouse w 2015 roku. Od tego momentu młody piłkarz rozegrał w barwach francuskiej drużyny 62 oficjalne spotkania, opuszczając w minionym sezonie zaledwie dwie kolejki Ligue 1. W 36, w których wystąpił, zanotował z kolei 10 czystych kont. Toulouse z nim w bramce zajęło 13 miejsce w ligowej tabeli.


Lafont regularnie gra również w młodzieżowych reprezentacjach Francji. Ostatnio występował on na mistrzostwach świata U-20, które Francuzi zakończyli na 1/8 finału (1:2 z Włochami).  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy