Arsenal po Lafonta

Arsenal po Lafonta
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Metro

Jak podaje „Metro”, Arsenal jest coraz bardziej przekonany do pozyskania Albana Lafonta.

Brytyjscy dziennikarze, którzy powołują się na francuskie źródła, sugerują, że to właśnie 18-latek zostanie nowym bramkarzem „Kanonierów”. Jego transfer miałby łączyć się bezpośrednio z odejściem ze stolicy Anglii Davida Ospiny. Oznaczałby on również, że w Londynie nie pozostanie Wojciech Szczęsny, który od dłuższego czasu łączony jest z głośną przeprowadzką do Juventusu.


To nie pierwszy raz, kiedy spekuluje się o przenosinach Lafonta na Wyspy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Arsenal w końcu przejdzie do konkretnego działania związanego z jego transferem.


Urodzony w Burkina Faso golkiper został włączony do pierwszego zespołu Toulouse w 2015 roku. Od tego momentu młody piłkarz rozegrał w barwach francuskiej drużyny 62 oficjalne spotkania, opuszczając w minionym sezonie zaledwie dwie kolejki Ligue 1. W 36, w których wystąpił, zanotował z kolei 10 czystych kont. Toulouse z nim w bramce zajęło 13 miejsce w ligowej tabeli.


Lafont regularnie gra również w młodzieżowych reprezentacjach Francji. Ostatnio występował on na mistrzostwach świata U-20, które Francuzi zakończyli na 1/8 finału (1:2 z Włochami).  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy