Arsenal pokpił sprawę. OFICJALNIE: Saliba przez błędy formalne nie opuścił klubu

Arsenal pokpił sprawę. OFICJALNIE: Saliba przez błędy formalne nie opuścił klubu fot. Arsenal FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Saint-Étienne

Przedstawiciele Saint-Étienne poinformowali, że Arsenal nie dopiął na czas wszystkich formalności związanych z wypożyczeniem im Williama Saliby.

„Kanonierzy” zdecydowali się wyłożyć aż 30 milionów euro na zakontraktowanie młodzieżowego reprezentanta Francji w trakcie poprzedniego letniego okna transferowego.

Wówczas podjęli oni natychmiastową decyzję o jego pozostaniu w zespole „Zielonych” na całe minione rozgrywki, aby za sprawą występów w ich szeregach zyskał jeszcze więcej doświadczenia przed podjęciem walki o miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę.

Plan Arsenalu napotkał jednak poważne problemy w postaci problemów zdrowotnych Williama Saliby i przedwcześnie zakończonego sezonu w Ligue 1 ze względu na wybuch pandemii koronawirusa.

Z tego też powodu sztab szkoleniowy ekipy z Emirates Stadium uznał, że najlepszym rozwiązaniem dla 19-latka będzie drugie wypożyczenie do Saint-Étienne.

Klub ze Stade Geoffroy-Guichard poinformował, że na długo przed zamknięciem letniego okna transferowego osiągnął stosowne porozumienie z samym piłkarzem oraz „Kanonierami” w sprawie nabycia prawa do tymczasowego korzystania z usług młodzieżowego reprezentanta Francji.

Arsenal wstrzymywał się jednak z finalizacją całej operacji i... finalnie nie zdążył dopiąć wszystkich formalności przez północą.

Przedstawiciele „Zielonych” wyrazili ogromne rozczarowanie tym faktem, ponieważ byli pewni, że Saliba wzmocni ich defensywę, podobnie jak sam zawodnik.

Obecnie należy przypuszczać, że utalentowany gracz zostanie skazany na pozostanie w londyńskim zespole przynajmniej do połowy sezonu chyba, że drużyna z Premier League znajdzie mu klub w Holandii, Portugalii (okno transferowe kończy się dziś), Szwajcarii (okno transferowe trwa do 12 października), Championship (okno transferowe w drugiej klasie rozgrywkowej w Anglii trwa do 16 października) lub Rosji (okno transferowe trwa do 17 października).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy