Arsenal przybliża się do pozyskania Coutinho

Arsenal przybliża się do pozyskania Coutinho fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RAC 1

Arsenal negocjuje z Barceloną możliwość wypożyczenia Philippe Coutinho. Strony są coraz bliższe osiągnięcia konsensusu.

28-latek, który trafił do stolicy Katalonii z Liverpoolu zimą 2018 roku za kwotę 120 milionów euro kwoty podstawowej i nie zdołał kompletnie odnaleźć się w nowym otoczeniu.

To spowodowało, że w obecnym sezonie przebywa na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec nie zdecydowali się jednak na kupno, dlatego też zawodnik wspólnie z agentem musiał poważnie zastanowić się nad podjęciem kolejnego kroku w karierze.

Chętnych na usługi Brazylijczyka nie brakuje, ale najbliżej pozyskania go jest Arsenal. Strony toczą negocjacje w tej sprawie i są coraz bliżej tego, by znaleźć satysfakcjonujące je rozwiązanie.

Dziennikarze „RAC1 ” uważają, ze FC Barcelona jest do tego stopnia zdeterminowana, aby rozstać się z ofensywnym pomocnikiem, że jest gotowa zgodzić się na jego wypożyczenie i jednocześnie pójść na pewne ustępstwa poprzez zobowiązanie się do wypłacania mu części należnego mu wynagrodzenia.

Gracz urodzony w Rio de Janeiro rozegrał w tym sezonie 34 mecze. W tym czasie strzelił dziewięć bramek i zanotował osiem asyst.

Reprezentant Brazylii jest formalnie związany z wicemistrzem Hiszpanii do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: 10 najdroższych transferów 2020 roku. Poznaliśmy raport FIFA OFICJALNIE: 10 najdroższych transferów 2020 roku. Poznaliśmy raport FIFA OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy