Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie!

Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Dayot Upamecano może zakończyć swój pobyt w szeregach RB Lipsk przed startem nowego sezonu.

Środkowy obrońca wzbudza już od pewnego czasu zainteresowanie swoją osobą ze strony czołowych europejskich klubów.

Spośród nich największą determinacją wykazywał się do tej pory Arsenal. „Kanonierzy” próbowali pozyskać utalentowanego defensora już przed kilkoma tygodniami, ale wówczas nie był w stanie spełnić wygórowanych oczekiwań RB Lipsk, które chciało za swojego piłkarza około 90 milionów euro.

Teraz dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że przedstawicielom londyńskiego klubu będzie zdecydowanie łatwiej sprowadzić 20-latka w trakcie kolejnego letniego okienka transferowego, ponieważ klauzula odstępnego umożliwiająca mu opuszczenie szeregów niemieckiego zespołu zostanie automatycznie obniżona do 60 milionów euro (53 miliony funtów) na mocy wcześniej ustalonych zapisów w kontrakcie piłkarza.

Świadomi tego stanu rzeczy są właściciele „Byków” i dlatego do zakończenia sezonu będą próbowali nakłonić zawodnika do zawarcia nowej umowy i usunięcia niekorzystnego dla siebie zapisu.

Upamecano wrócił niedawno do pełni zdrowia i zdążył rozegrać dwa spotkania dla RB Lipsk w Bundeslidze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy