Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie!

Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie! fot. RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Dayot Upamecano może zakończyć swój pobyt w szeregach RB Lipsk przed startem nowego sezonu.

Środkowy obrońca wzbudza już od pewnego czasu zainteresowanie swoją osobą ze strony czołowych europejskich klubów.

Spośród nich największą determinacją wykazywał się do tej pory Arsenal. „Kanonierzy” próbowali pozyskać utalentowanego defensora już przed kilkoma tygodniami, ale wówczas nie był w stanie spełnić wygórowanych oczekiwań RB Lipsk, które chciało za swojego piłkarza około 90 milionów euro.

Teraz dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że przedstawicielom londyńskiego klubu będzie zdecydowanie łatwiej sprowadzić 20-latka w trakcie kolejnego letniego okienka transferowego, ponieważ klauzula odstępnego umożliwiająca mu opuszczenie szeregów niemieckiego zespołu zostanie automatycznie obniżona do 60 milionów euro (53 miliony funtów) na mocy wcześniej ustalonych zapisów w kontrakcie piłkarza.

Świadomi tego stanu rzeczy są właściciele „Byków” i dlatego do zakończenia sezonu będą próbowali nakłonić zawodnika do zawarcia nowej umowy i usunięcia niekorzystnego dla siebie zapisu.

Upamecano wrócił niedawno do pełni zdrowia i zdążył rozegrać dwa spotkania dla RB Lipsk w Bundeslidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy