Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie!

Arsenal skorzysta z okazji? Upamecano dostępny latem w promocyjnej cenie! fot. RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Dayot Upamecano może zakończyć swój pobyt w szeregach RB Lipsk przed startem nowego sezonu.

Środkowy obrońca wzbudza już od pewnego czasu zainteresowanie swoją osobą ze strony czołowych europejskich klubów.

Spośród nich największą determinacją wykazywał się do tej pory Arsenal. „Kanonierzy” próbowali pozyskać utalentowanego defensora już przed kilkoma tygodniami, ale wówczas nie był w stanie spełnić wygórowanych oczekiwań RB Lipsk, które chciało za swojego piłkarza około 90 milionów euro.

Teraz dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że przedstawicielom londyńskiego klubu będzie zdecydowanie łatwiej sprowadzić 20-latka w trakcie kolejnego letniego okienka transferowego, ponieważ klauzula odstępnego umożliwiająca mu opuszczenie szeregów niemieckiego zespołu zostanie automatycznie obniżona do 60 milionów euro (53 miliony funtów) na mocy wcześniej ustalonych zapisów w kontrakcie piłkarza.

Świadomi tego stanu rzeczy są właściciele „Byków” i dlatego do zakończenia sezonu będą próbowali nakłonić zawodnika do zawarcia nowej umowy i usunięcia niekorzystnego dla siebie zapisu.

Upamecano wrócił niedawno do pełni zdrowia i zdążył rozegrać dwa spotkania dla RB Lipsk w Bundeslidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy