Arsenal sprowadza nowego bramkarza. Transfer na ostatniej prostej

Arsenal sprowadza nowego bramkarza. Transfer na ostatniej prostej fot. Philip Willcocks / shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Arsenal osiągnął porozumienie z Sheffield United w kwestii pozyskania Aarona Romsdale'a - poinformowali David Ornstein i Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Kanonierów” nie są od pewnego czasu zadowoleni z formy prezentowanej przez Bernda Leno i dlatego rozglądali się na rynku za wartościowym konkurentem lub po prostu nowym numerem jeden w talii Mikela Artety.

Początkowo ekipa z Emirates Stadium była nastawiona na podpisanie umowy z André Onaną z Ajaksu Amsterdam. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu nie skrócił jednak wystarczająco kary jego zawieszenia za przyjęcie niedozwolonych środków i dlatego klub z Londynu postanowił zrezygnować z Kameruńczyka i skupił się na Aaronie Romsdale'u.

Arsenal negocjował transfer reprezentanta Anglii z Sheffield United od kilku tygodni. W pewnym momencie wydawało się nawet, że obie strony nie mają szans na to, aby dojść do porozumienia.

Ekipa z Emirates Stadium nie odpuszczała jednak tematu i w końcu osiągnęła zamierzony cel. Na taki rozwój wypadków stawiają David Ornstein i Fabrizio Romano, którzy uważają, że oba kluby ustaliły warunki transferu 23-letniego bramkarza.

Ten ma przenieść się do „Kanonierów” za 24 miliony funtów (około 28 milionów euro) plus dodatkowe 6 milionów funtów (około 7 milionów euro) zawartych w formie bonusów, o ile zaakceptuje przedstawioną mu ofertę kontraktu.

Arsenal chce z nim podpisać umowę do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe 12 miesięcy.

Wiele na to wskazuje, że Romsdale przystanie na tę propozycję, ponieważ zabrakło go w kadrze meczowej „Szabli” na starcie z WBA (0:4).

Uczestnik EURO 2020 trafił do Sheffield United zeszłego lata z Bournemouth za 20,5 miliona euro. Od tego czasu wystąpił w 46 meczach ekipy z Bramall Lane i zachował w nich osiem czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy