Arsenal sprowadza nowego bramkarza. Transfer na ostatniej prostej

Arsenal sprowadza nowego bramkarza. Transfer na ostatniej prostej fot. Philip Willcocks / shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Arsenal osiągnął porozumienie z Sheffield United w kwestii pozyskania Aarona Romsdale'a - poinformowali David Ornstein i Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Kanonierów” nie są od pewnego czasu zadowoleni z formy prezentowanej przez Bernda Leno i dlatego rozglądali się na rynku za wartościowym konkurentem lub po prostu nowym numerem jeden w talii Mikela Artety.

Początkowo ekipa z Emirates Stadium była nastawiona na podpisanie umowy z André Onaną z Ajaksu Amsterdam. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu nie skrócił jednak wystarczająco kary jego zawieszenia za przyjęcie niedozwolonych środków i dlatego klub z Londynu postanowił zrezygnować z Kameruńczyka i skupił się na Aaronie Romsdale'u.

Arsenal negocjował transfer reprezentanta Anglii z Sheffield United od kilku tygodni. W pewnym momencie wydawało się nawet, że obie strony nie mają szans na to, aby dojść do porozumienia.

Ekipa z Emirates Stadium nie odpuszczała jednak tematu i w końcu osiągnęła zamierzony cel. Na taki rozwój wypadków stawiają David Ornstein i Fabrizio Romano, którzy uważają, że oba kluby ustaliły warunki transferu 23-letniego bramkarza.

Ten ma przenieść się do „Kanonierów” za 24 miliony funtów (około 28 milionów euro) plus dodatkowe 6 milionów funtów (około 7 milionów euro) zawartych w formie bonusów, o ile zaakceptuje przedstawioną mu ofertę kontraktu.

Arsenal chce z nim podpisać umowę do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe 12 miesięcy.

Wiele na to wskazuje, że Romsdale przystanie na tę propozycję, ponieważ zabrakło go w kadrze meczowej „Szabli” na starcie z WBA (0:4).

Uczestnik EURO 2020 trafił do Sheffield United zeszłego lata z Bournemouth za 20,5 miliona euro. Od tego czasu wystąpił w 46 meczach ekipy z Bramall Lane i zachował w nich osiem czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy