Arsenal uzależnia obniżki pensji... od awansu do Ligi Mistrzów

Arsenal uzależnia obniżki pensji... od awansu do Ligi Mistrzów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Przedstawiciele Arsenalu zaproponowali swoim zawodnikom umowę polegającą na zachowaniu ich pensji na obecnym poziomie, jeżeli po wznowieniu rozgrywek uda im się wywalczyć awans do Ligi Mistrzów.

Na razie tylko Southampton i West Ham United, z grona ekip występujących w Premier League, zdecydowały się obniżyć wynagrodzenia swoim zawodnikom w wyniku przerwania rozgrywek przez pandemię koronawirusa.

Niewykluczone, że wkrótce dołączą do nich inne kluby. Wśród nich może jednak zabraknąć Arsenalu.

Dziennikarze „The Telegraph” przekazują, że zarząd klubu przedstawi piłkarzom bardzo interesującą propozycję, która polega na utrzymaniu pobieranych pensji na obecnym poziomie i zgodnie z obowiązującymi zapisami w umowach, o ile po wznowieniu rywalizacji uda im się wywalczyć awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

„Kanonierzy” zdecydowali się na wystosowanie takiej oferty, bo dotychczasowe rozmowy z zawodnikami w kwestii zamrożenia części ich wynagrodzeń nie przyniosły spodziewanego efektu.

Arsenal zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Premier League i traci pięć punktów do piątego Manchesteru United, który wobec dyskwalifikacji Manchesteru City z europejskich pucharów jest obecnie ostatnim klubem, który może liczyć na udział w Lidze Mistrzów.

Ta sytuacja może ulec zmianie na niekorzyść ekipy z Londynu po zawieszeniu kary przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. Wówczas drużyna z Emirates Stadium musiałaby odrobić osiem „oczek”, bo tyle traci do czwartej Chelsea.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy