Arsenal: William Saliba odejdzie do Bundesligi?!

Arsenal: William Saliba odejdzie do Bundesligi?! fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kicker

William Saliba znalazł się w kręgu zainteresowań Bayeru Leverkusen, o czym informuje „Kicker”.

Władze Bayeru Leverkusen są świadome tego, że przez wzgląd na brak awansu do Ligi Mistrzów z drużyną może pożegnać się kilku ważnych piłkarzy. W tej grupie jest między innymi Edmond Tapsoba.

Jeśli reprezentant Burkina Faso rzeczywiście zdecyduje się kontynuować swoją karierę w innym miejscu, potrzebny będzie piłkarz, który załata po nim lukę. Tym bardziej że odeszli też Sven Bender (koniec kariery) oraz Aleksandar Dragović (Crvena zvezda).

„Aptekarze” mogą zgłosić się w tej sprawie do Arsenalu, o czym donosi „Kicker”. Według wspomnianego medium na celowniku znalazł się William Saliba.

20-latek, który trafił do ekipy ze stolic Anglii latem 2019 roku, przebywa obecnie na wypożyczeniu w Nicei. To jednak wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Wątpliwe jest, że zawodnik wywalczy sobie miejsce w drużynie Mikela Artety, dlatego też można przypuszczać, że zostanie sprzedany.

Arsenal zapłacił za Salibę dwa lata temu 30 milionów euro i właśnie takie są obecne oczekiwania tego klubu w stosunku do ewentualnych nabywców.

Młodzieżowy reprezentant Francji rozegrał w rundzie wiosennej 20 spotkań. W tym czasie strzelił jednego gola.

Kontrakt wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy