Arsenal wrócił do rozmów w sprawie bramkarza. Coraz bliżej porozumienia

Arsenal wrócił do rozmów w sprawie bramkarza. Coraz bliżej porozumienia fot. Teerinvata / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: The Athletic

Arsenal powrócił do negocjacji z Sheffield United w sprawie pozyskania Aarona Ramsdale'a. Oba kluby w końcu znalazły wspólny język, informują dziennikarze „The Athletic”.

W poprzednim tygodniu angielskie media jasno twierdziły, że Arsenal nie sprowadzi tego lata do siebie bramkarza Sheffield United Aarona Ramsdale’a. Przedstawiciele obu klubów spotkali się w zeszłą środę twarzą w twarz i odbyli rozmowy. W ich trakcie nie doszło jednak do żadnego porozumienia, a wręcz przeciwnie. Nieoficjalnie mówiło się, że negocjacje zostały zerwane.

Powodem tego była kwestia ceny. Obecny pracodawca 23-latka oczekiwał za niego kwoty w wysokości 35 milionów funtów z ewentualnymi bonusami, na co nie chcieli się zgodzić działacze „Kanonierów”, którzy twierdzili, że to zdecydowanie za dużo pieniędzy.

We wtorek jednak pojawiła się nowa informacja w tej sprawie. Dziennikarze „The Athletic” poinformowali, że Arsenal mocno naciskał na powrót do negocjacji. Na to zgodziło się Sheffield United i obie strony z powrotem znalazły się przy jednym stole. Teraz wszystko wskazuje na to, że w końcu znaleziono wspólny język.

„Szable” zdecydowały się zejść nieco ze swoich oczekiwań finansowych. Teraz nie jest już to 35 milionów funtów, a 24 miliony. Na tę kwotę przychylniejszym okiem spoglądają „Kanonierzy”, którzy są gotowi, aby pójść na kompromis. Oba kluby, jak i sam Ramsdale są zdeterminowane, aby jak najszybciej dopiąć szczegóły całej transakcji.

Na transfer 23-latka mocno naciska menedżer drużyny - Mikel Arteta. Hiszpan szuka alternatywy dla Bernda Leno, któremu w poprzednim sezonie zdarzało się popełnić kilka poważnych błędów. Angielski bramkarz będzie na razie zmiennikiem Niemca, ale w niedalekiej przyszłości, to on ma się stać numerem jeden w bramce „Kanonierów”.

Ramsdale w Sheffield United występuje od sierpnia 2020, kiedy to odszedł z Bournemouth. Od tamtego momentu rozegrał łącznie 46 spotkań, zachowując w ich trakcie osiem razy czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy