Arsenal z trzecią ofertą za bramkarza - 25 milionów funtów z bonusami

Arsenal z trzecią ofertą za bramkarza - 25 milionów funtów z bonusami fot. Teerinvata / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Sky Sports

Arsenal w dalszym ciągu chce kupić Aarona Ramsdale'a z Sheffield United. „Kanonierzy” w najbliższej przyszłości złożą trzecią ofertę za Anglika, informuje Sky Sports.

Arsenal od kilku miesięcy intensywnie rozgląda się za nowym bramkarzem. Postawa Bernda Leno, który do tej pory był numerem jeden, budzi wśród właścicieli spore wątpliwości. Z jednej strony Niemiec udowadniał już, że jeśli jest w formie, to potrafi sprostać oczekiwaniom. Równocześnie w trakcie sezonu zdarzały mu się kardynalne błędy, co mocno kwestionowało jego pozycyję.

W zimowym oknie do klubu z Brighton w ramach wypożyczenia przywędrował Mathewu Ryan. W trakcie półrocznego pobytu w Londynie nie przekonał jednak do siebie na tyle Mikela Artety, trenera pierwszej drużyny, aby ten nalegał na jego wykupienie.

W związku z tym Arsenal latem znowu ruszył na poszukiwania bramkarza. Na celowniku znalazł się gracz Sheffield United - Aaron Ramsdale. Anglik razem ze swoją drużyną spadł z Premier League, ale przez większą część rozgrywek pokazywał, że ma umiejętności, aby występować na tym poziomie.

„Kanonierzy” postanowili złożyć za niego dwie oferty. Obie zostały odrzucone, ale w klubie nie zamierzają się poddać. Już teraz jest szykowana kolejna propozycja oparta na kwocie 18 milionów funtów wraz z bonusami. Po ich spełnieniu cała transakcja zamknęłaby się w 25 milionach funtów.

Sheffield United jednak twardo upiera się przy tym, że nie odda swojego podopiecznego za mniej niż 30 milionów funtów. To z kolei może zniechęcić Arsenal do ostatecznego sfinalizowania całej transakcji. Obecnie nic nie wskazuje na to, że na The Emirates Stadium chcieliby zapłacić aż tak wysoką kwotę za 23-latka.

Ramsdale w poprzednim sezonie na poziomie Premier League rozegrał 38 spotkań, zaliczając w nich pięć czystych kont. Do tego dostał również powołanie do reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Europy, gdzie był rezerwowym bramkarzem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy