Arsenal zabiega o nowego bramkarza. Horrendalna wycena

Arsenal zabiega o nowego bramkarza. Horrendalna wycena fot. Philip Willcocks / shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

Arsenal nie porzucił pomysłu pozyskania nowego golkipera i ma bardzo mocno zabiegać o względy Aarona Ramsdale'a. Ich dotychczasowe dwie propozycje nie spotkały się jednak z aprobatą Sheffield United - poinformował The Times.

Przedstawiciele ekipy z Emirates Stadium nie są do końca zadowoleni z postawy prezentowanej przez Bernda Leno i dlatego rozglądają się już od dłuższego czasu na rynku za wartościowym konkurentem lub następcą Niemca, który równie dobrze mógłby zostać w takiej sytuacji wystawiony na listę transferową.

Nie tak dawno za mocnego kandydata do zasilenia szeregów „Kanonierów” uchodził André Onana. Kameruńczyk miał ustalić najważniejsze kwestie indywidualnego kontraktu z londyńskim zespołem, który mógłby zostać przez niego podpisany po pomyślnym werdykcie wydanym przez TAS w kwestii skrócenia nałożonej dyskwalifikacji za stosownie niedozwolonych środków.

Niestety Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu nie okazał się do końca łaskawy dla 25-latka, ponieważ zmniejszył jego zawieszenie z 12 do 9 miesięcy, co nie okazało się wystarczające dla Arsenalu.

Z tego względu drużyna prowadzona przez Mikela Artetę zaczęła spoglądać przychylnym okiem na kandydaturę Aarona Ramsdale'a, o czym jako pierwsze poinformowało „Daily Mail”.

Z kolei teraz „The Times” przekonuje, że ekipa z Emirates Stadium przedstawiła za bramkarza Sheffield United już dwie oferty. Obie zostały odrzucone, ponieważ spadkowicz z Premier League jest skłonny rozważyć sprzedać swojego podstawowego zawodnika w przypadku otrzymania propozycji wynoszącej przynajmniej 32 miliony funtów (36,9 miliona euro).

Na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, aby „Kanonierzy” byli gotowi przeznaczyć aż takie środki na 23-latka, który pełnił funkcję rezerwowego na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy.

Ramsdale, pomimo zanotowania degradacji do Championship, prezentował się całkiem przyzwoicie w krajowej elicie i zakończył zmagania z sześcioma zanotowanymi czystymi kontami w 42 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy