Arsenal: Zatrzymanie Bukayo Saki priorytetem „Kanonierów”

Arsenal: Zatrzymanie Bukayo Saki priorytetem „Kanonierów” fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Football.london

Władze Arsenalu priorytetowo traktują sprawę przedłużenia kontraktu z Bukayo Saką - informuje Football.london.

Obecny kontrakt Bukayo Saki z Arsenalem jest ważny do 30 czerwca 2024 roku. W kierunku 21-latka spoglądają kluby z Premier League na czele z Liverpoolem oraz Manchesterem City. „Kanonierzy” są jednak pewni, że zwiążą się nową umową ze swoim zawodnikiem. Mikel Arteta chce budować na nim zespół.

W tym sezonie Saka maczał palce przy pięciu trafieniach Arsenalu, będąc autorem jednego z nich i czterokrotnie asystując. W poprzednim strzelił 12 goli. Mimo młodego wieku skrzydłowy od dłuższego czasu pokazuje, na co go stać, a najlepsze przecież dopiero przed nim.

Mimo rosnącego zainteresowania ze strony innych klubów Saka zasugerował ostatnio, że jego przyszłość będzie związana z Arsenalem. Ten chce jak najszybciej dość do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Aktualna forma zespołu, który przewodzi tabeli Premier League, może tylko przekonać zawodnika do złożenia podpisu.

Manchester City zapewne byłby w stanie zapewnić Anglikowi wyższe wynagrodzenie i zagwarantować regularną walkę o trofea. Ten awansował jednak w hierarchii drużyny Arsenalu i może chcieć poprowadzić klub, w którym się wychował, z powrotem do czasów świetności.

Finansowo Arsenal może zaoferować 21-latkowi około 200 tysięcy funtów tygodniowo, co byłoby jednym z najwyższych wynagrodzeń w londyńskim klubie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy