Arsenal zgłosił się po N'Golo Kanté. Francuz z jasnym planem na przyszłość

Arsenal zgłosił się po N'Golo Kanté. Francuz z jasnym planem na przyszłość fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Parisien

Arsenal podjął próbę przejęcia N'Golo Kanté z rąk Chelsea. Wiele wskazuje jednak na to, że nie osiągnie na tym polu sukcesu - poinformowało „Le Parisien”.

Doświadczony defensywny pomocnik rozpoczął obecny sezon z zamiarem wywalczenia korzystnej dla siebie propozycji przedłużenia wygasającej umowy z „The Blues”.

Niestety już na jego początkowym etapie nabawił się poważnego urazu i dopiero przed kilkoma tygodniami powrócić do regularnych treningów.

Z tego też powodu dominował w mediach bardzo długo trend wskazujący na to, że N'Golo Kanté będzie musiał rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Ten fakt próbowało nawet wykorzystać kilka ekip. Wśród nich znalazł się Arsenal, który nawiązał z nim stosowny kontakt i zapatrywał się pozytywnie na przejęcie go z rąk Chelsea.

Ta w pewnym momencie zmieniła jednak nastawienie w kontekście jego przyszłości. Dlatego wszystko wskazuje teraz na to, że obie strony podpiszą wkrótce nowe porozumienie ważne do 30 czerwca 2027 roku.

Nieco inny punkt widzenia prezentuje otoczenie piłkarza cytowane przez „Le Parisien”, informujące o tym, że 32-letni piłkarza za dwa lub trzy lata może wyjedzie grać do jednego z klubów z Zatoki Perskiej.

„N’Golo chce kontynuować karierę w Londynie, gdzie ma pewne przyzwyczajenia. Lubił pracować z Antonio Conte, ale ten został zwolniony przez Tottenham, pytał o niego również Arsenal. Myślę, że przedłuży swój kontrakt w Chelsea, a potem być może wyjedzie do Zatoki Perskiej za dwa lub trzy lata” - przekazało źródło.

Francuz miewał już wielokrotnie problemy ze swoim otoczeniem. W związku z tym trudno wyrokować, czy przytoczona wypowiedź podchodzi od osoby chcącej wykorzystać jego naiwność.

***

N'Golo Kanté miał pistolet przystawiony do kolana. Dramatyczne kulisy kariery Francuza

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy