Artur Boruc odchodzi z Legii Warszawa. Oryginalny prezent od kibiców

Artur Boruc odchodzi z Legii Warszawa. Oryginalny prezent od kibiców fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Artur Boruc po sezonie odejdzie z Legii Warszawa. Bramkarz doczekał się pożegnania ze strony najbardziej zagorzałych sympatyków klubu.

42-latek jeszcze kilka miesięcy temu mógł spodziewać się nowego kontraktu, a jeśli już miałby odejść, to żegnałby się z kibicami na boisku. Po występku w meczu z Wartą Poznań sztab szkoleniowcy oraz same władze klubu zmieniły jednak nastawienie do legendy „Wojskowych”.

Bramkarz został zawieszony za czerwoną kartkę i odepchnięcie operatora kamery. Na Łazienkowskiej dodatkowo pojawił się spór o to, kto ma zapłacić grzywnę w wysokości 25 tysięcy złotych.

Artur Boruc od 13 lutego więcej nie stanął już między słupkami Legii Warszawa, ale nie opuścił swojej drużyny. Kibicował jej z poziomu trybun.

Przy okazji ostatniej potyczki sezonu 2021/2022 z Cracovią „King Artur” pojawił się na Żylecie. To właśnie tam zgotowano mu pożegnanie.

Od najbardziej zagorzałych sympatyków stołecznej ekipy otrzymał on szablę z napisem „Jazda z ku*wami”.

W międzyczasie klub poinformował, że niebawem zawodnik doczeka się formalnego pożegnania ze strony pracodawcy.

„Przygotowania do pożegnania Artura Boruca - zaawansowane. Szczegóły przekażemy wspólnie z Arturem w przyszłym tygodniu” – taki komunikat mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych.

Boruc barw Legii bronił początkowo do 2005 roku. Następnie grał w Celticu, Fiorentinie, Southampton i Bournemouth, aż dwa lata temu wrócił na Łazienkowską. Jego łączony dorobek to 129 występów i 54 czyste konta.

Cały czas nie wiadomo, jaką decyzję w sprawie przyszłości podejmie golkiper. Nie tak dawno mówiło się o możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, ale opcją jest też zakończenie kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy