Arturo Vidal na wylocie z Interu Mediolan. Dwóch interesantów na horyzoncie

Arturo Vidal na wylocie z Interu Mediolan. Dwóch interesantów na horyzoncie fot. Melinda Nagy / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: TNT Sports

Inter Mediolan zamierza przedwcześnie zakończyć współpracę z Arturo Vidalem. Zapytanie o dostępność zawodnika złożyły już dwa poważane kluby z Ameryki Południowej.

35-latek najprawdopodobniej definitywnie zakończy swoją przygodę w europejskiej piłce. Przez ostatnie dwa sezony pomocnik występował w barwach „Nerazzurrich”. Minioną kampanię okrasił on zdobyciem dwóch bramek i czterech asyst we wszystkich rozgrywkach, lecz w wyjściowej jedenastce znalazł się raptem osiem razy.

Co prawda reprezentant Chile ma jeszcze rok ważnej umowy z obecnym pracodawcą, aczkolwiek władzom włoskiego klubu zależy na uszczupleniu budżetu płacowego pod kolejne wzmocnienia. Dlatego też wicemistrz kraju szuka rozwiązania, aby w zgodzie z własną polityką rozstać się z doświadczonym zawodnikiem środka pola.

Od miesięcy w mediach krążą pogłoski, jakoby o angaż Vidala ubiegało się Flamengo. Sam bohater spekulacji tłumaczył jeszcze w tym roku, że byłby to dla niego wymarzony ruch.

Niemniej ekipa z Rio de Janeiro nie ubiega się samotnie o podpis byłego gracza FC Barcelony. Jak donosi kanał TNT Sports, Boca Juniors także sonduje możliwość pozyskania piłkarza wywodzącego się ze szkółki CSD Colo-Colo.

Istnieje wielka szansa, że Inter i Vidal rozwiążą kontrakt za obopólnym porozumieniem, co tylko jeszcze bardziej skłoni chętnych do ubiegania się o dwukrotnego triumfatora Copa América.

Arturo Vidal obecnie przebywa na wakacjach w Brazylii, a ten fakt dodaje oliwy do ognia w kontekście kolejnych pogłosek w sprawie jego dalszej przyszłości.

Kariera Chilijczyka obfitowała w wiele sukcesów. W swoim dorobku zawodnik zgromadził między innymi pięć mistrzostw Włoch, trzy mistrzostwa Niemiec oraz mistrzostwo Hiszpanii.

W przeszłości Vidal występował również w Juventusie i Bayerze Leverkusen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy