AS Monaco po lidera defensywy rewelacji sezonu Ligue 1

AS Monaco po lidera defensywy rewelacji sezonu Ligue 1
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Klub z Księstwa powinien w najbliższych dniach ogłosić fakt nawiązania współpracy z Axelem Disasim ze Stade de Reims - poinformowało „L’Équipe”.

Ekipa ze Stade Louis II była już od pewnego czasu pogodzona z faktem przedwczesnego zakończenia współpracy z Kamilem Glikiem i dlatego rozglądała się na rynku za wartościowym następcą reprezentanta Polski, który finalizuje swoje przenosiny do Benevento.

Dziennikarze „L’Équipe” przekonują, że wysłannikom AS Monaco udało się znaleźć takiego zawodnika w szeregach Stade de Reims.

Drużyna z regionu Szampanii spisywała się rewelacyjnie w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach Ligue 1 i ostatecznie uplasowała się na bardzo wysokim piątym miejscu w tabeli między innymi za sprawą bardzo dobrej postawy prezentowanej na boisku przez Axela Disasiego, o którego względy miał zabiegać też Arsenal.

I to właśnie były młodzieżowy reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga i Francji ma w najbliższych dniach dopiąć wszystkie formalnością związane z przeprowadzką do Monako.

Wspomniane źródło uważa, że klub z Księstwa prowadził zaawansowane rozmowy w sprawie transferu 22-letniego zawodnika od połowy czerwca i te zakończyły się osiągnięciem porozumienia, które zakłada wyłożenie 14 milionów euro na jego sprowadzenie.

Stade de Reims będzie mogło w przyszłości zainkasować jeszcze dodatkowe trzy miliony euro za środkowego obrońcę zawarte w bonusach, które będą uzależnione od indywidualnych osiągnięć defensora i całej drużyny AS Monaco.

Disasi rozegrał 32 spotkania w zakończonym sezonie i strzelił w nich jednego gola.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy