AS: Real Madryt po nastoletnią gwiazdę

AS: Real Madryt po nastoletnią gwiazdę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Jak informują hiszpańskie media, Real Madryt próbuje nakłonić do transferu Jotę, który w 2018 roku został najlepszym piłkarzem Mistrzostw Europy do lat 19.

Kilka dni temu Florentino Pérez, sternik „Los Blancos”, przyznał, że obecna polityka klubu polega na sprowadzaniu do zespołu wschodzących gwiazd futbolu. Jako przykłady hiszpański biznesmen podał angaże Viníciusa Júniora i Rodrygo.

Wszystko wskazuje na to, że Real Madryt nie zamierza zmieniać obranej strategii, a jego nowym zawodnikiem już latem może zostać Jota. 19-letni skrzydłowy Benfiki niedawno awansował do pierwszego zespołu i ma już za sobą nawet debiut.

Portugalczyk od kilku lat zbiera doskonałe recenzje, a jego rozwój przebiega prawidłowo. Świadczą o tym dokonania nastolatka. W 2018 roku Jota został wybrany najlepszym piłkarzem oraz strzelcem Mistrzostw Europy do lat 19. Natomiast już w przyszłym miesiącu zawodnik będzie uczestniczył w czempionacie U-20 w Polsce.

„AS” poinformował, że 13-krotni zdobywcy Pucharu Europy w ostatnim czasie zaoferowali za młodzieżowego reprezentanta Portugalii 18 milionów euro. Kwota ta jednak została odrzucona, gdyż klauzula odstępnego w jego kontrakcie wynosi 30 milionów euro.

Obiecujący skrzydłowy nieustannie jest nakłaniany przez władze „Orłów” do podpisania nowego porozumienia, które zakłada podwyżkę klauzuli do 120 milionów euro. Jak na razie 19-latek się przed tym wzbrania. Natomiast „Królewscy” już teraz ostrzą sobie na niego kły i są skłonni spełnić wcześniejsze żądania lizbońskiego klubu.

Przypomnijmy, że nie tak dawno media z Półwyspu Iberyjskiego informowały o zainteresowaniu innym zawodnikiem Benfiki - João Félixem (więcej - tutaj).


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy