AS Roma rezygnuje ze Smallinga. Przechwyt bardzo dużego transferu obrońcy

AS Roma rezygnuje ze Smallinga. Przechwyt bardzo dużego transferu obrońcy fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

AS Roma jest bardzo bliska sfinalizowania transferu z udziałem Marasha Kumbulli z Hellasu Verona - uważają Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

Klub z Rzymu zabiegał w ostatnich miesiącach usilnie o nawiązanie dłuższej współpracy z Chrisem Smallingiem. Nie tak dawno wydawało się, że „Giallorossi” dopięli swego i wypożyczą znów angielskiego defensora z Manchesteru United z zawarciem opcji przymusowego wykupu.

Taką wiadomość podał Gianluca Di Marzio i był wówczas przekonany, że już nic nie stanie na drodze 30-latkowi do ponownego przywdziania barw ekipy ze Stadio Olimpico.

Teraz ten sam dobrze poinformowany dziennikarz uważa, że „Czerwone Diabły” odrzuciły jednak przedstawioną im propozycję i w efekcie AS Roma postanowiła definitywnie porzucić swoje starania o sprowadzenie doświadczonego obrońcy, aby w pełni skoncentrować się na nadarzającej okazji do pozyskania Marasha Kumbulli z Hellasu Verona.

Reprezentant Albanii należy do grona jednych z najbardziej obiecujących piłkarzy młodego pokolenia na Starym Kontynencie i z tego powodu znajduje się w kręgu zainteresowań wielu czołowych europejskich klubów.

Spośród nich za faworyta do zakontraktowania 20-letniego zawodnika uchodził Inter Mediolan. Ten dość niespodziewanie ostudził jednak swoje zapędy dotyczące nawiązania współpracy z utalentowanym defensorem i zaistniałego faktu postanowiła skorzystać właśnie Roma, która w ekspresowym tempie osiągnęła porozumienie z Hellasem w kwestii sprowadzenia do siebie Kumbulli.

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano uważają, że wychowanek zespołu z Werony trafi do „Giallorossich” na zasadzie wypożyczenia z klauzulą nakazującą dokonanie jego definitywnego wykupu po zakończeniu sezonu za 30 milionów euro.

Ta kwota oznacza, że będziemy świadkami jednego z największych zakupów w historii Romy. Za większą sumę jej szeregi zasilili tylko Patrick Schick (40-42 mln euro), Gabriel Batistuta (36,15 mln euro) i Antonio Cassano (31 mln euro).

Ponadto doszłoby w takiej sytuacji do rekordowego transferu z udziałem piłkarza z Albanii. Na chwilę obecną jest nim Lorik Cana, który zamienił Olympique Marsylia na Sunderland za 5,8 miliona euro w 2009 roku.

Do tego swój największy zysk ze sprzedaży swojego wychowanka zanotowałby Hellas, który do tej pory zarobił najwięcej na odejściu Juana Iturbe do... Romy przed startem sezonu 2014/2015.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy