AS Roma: Transferowe domino na koniec okienka. Przyjdzie Kalinić i odejdzie Schick!

AS Roma: Transferowe domino na koniec okienka. Przyjdzie Kalinić i odejdzie Schick!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Przedstawiciele Romy powinni w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin sfinalizować transfer Nikoli Kalinicia z Atlético Madryt oraz umożliwić odejście Patrikowi Schickowi do RB Lipsk.

Władze „Giallorossich” musiały w ostatnim czasie niezwykle się napracować nad tym, aby przekonać Edina Džeko do pozostania w klubie i ostatecznie udało im się skutecznie odeprzeć zakusy Interu Mediolan oraz zawrzeć nową umowę z Bośniakiem, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Przedstawiciele klubu nie mogli się jednak zadowolić samym faktem zatrzymania doświadczonego napastnika i musieli znaleźć mu wartościowego zmiennika. Do niedawna tę funkcję w drużynie mogliby pełnić Grégoire Defrel i Patrik Schick. Pierwszy z nich zdążył już sfinalizować swoje przenosiny do Sassuolo, a drugi wyraził chęć dołączenia do RB Lipsk.

AS Roma nie zamierza blokować transferu reprezentanta Czech, ale najpierw chce dopiąć wszystkie formalności związane z zakontraktowaniem nowego ofensywnego piłkarza, którym ma zostać Nikola Kalinić z Atlético Madryt.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że transakcje z udziałem obu piłkarzy są już praktycznie pewne.

Chorwat ma w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin pojawić się w Rzymie w celu przejścia obligatoryjnych testów medycznych, po których zostanie wypożyczony na rok z opcją definitywnego wykupu za dziewięć milionów euro. Były zawodnik między innymi Fiorentiny i Milanu nie miałby większych szans na zbyt dużą liczbę gier w rozpoczętym już sezonie w barwach Atlético Madryt, gdzie jest obecnie wyborem numer sześć w hierarchii Diego Simeone.

Na podobnych warunkach do RB Lipsk ma się przenieść Patrik Schick. W przypadku 23-letniego napastnika ma wejść w grę najprawdopodobniej dwuletnie wypożyczenie z opcja przymusowego wykupu po rozegraniu przez niego odpowiedniej liczby spotkań w szeregach niemieckiego klubu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy