Aston Villa inwestuje w Portugalii. PSG będzie mieć konkurencję [OFICJALNIE]

Aston Villa inwestuje w Portugalii. PSG będzie mieć konkurencję [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aston Villa

Aston Villa potwierdziła, że spółka holdingowa klubu - V Sports, zawarła umowę kupna-sprzedaży w celu nabycia 46 procent udziałów w portugalskim zespole Vitória SC.

Klub z Birmingham dawał w ubiegłych miesiącach wyraźnie do zrozumienia, że marzy mu się włączenia na poważnie do rywalizacji o najwyższe pozycji w Premier League.

Słaby początek trwającego sezonu sprawił, że „The Villans” muszą zadowolić się walką o jedno z miejsc w środku stawki przed podjęciem w następnej kampanii kolejnej próby zaistnienia w rodzimej elicie pod wodzą Unaia Emery'ego.

Do tego czasu hiszpański szkoleniowiec powinien dysponować większymi możliwościami. Da je mu nie tylko letnie okno transferowe, ale też fakt wypracowania porozumienia przez spółkę V Sports w sprawie nabycie 46 procent udziału w Vitória SC, o czym Aston Villa poinformowała w wydanym komunikacie.

„Aston Villa może potwierdzić, że spółka holdingowa klubu, V Sports, zawarła umowę kupna-sprzedaży w celu nabycia 46 procent udziałów w portugalskim klubie Vitória Sport Clube.

Umowa, która wymaga ratyfikacji przez członków Vitória Sport Clube, sygnalizuje ważny krok naprzód w globalnej ekspansji portfolio V Sports.

Drużyna z Primeira Liga założona w 1922 roku jest uznanym klubem z najwyższej półki i regularnie rywalizuje w europejskich rozgrywkach piłkarskich, docierając do ćwierćfinału Pucharu UEFA w 1987 roku. W tych samych rozgrywkach zmierzyli się także z Aston Villą w 1983 roku.

V Sports ma na celu stworzenie synergii między klubami w swojej grupie, która zachęci do dzielenia się światowymi sieciami skautowymi, metodologiami trenerskimi akademii, najlepszymi praktykami i strategiami rozwoju akademii młodzieżowych w Europie i Afryce” - poinformował zespół należący w całości do wspomnianej spółki holdingowej od 2018 roku.

Vitória SC plasuje się obecnie na bardzo dobrym piątym miejscu w tabeli portugalskiej ekstraklasy za plecami krajowej czołówki - Benfiki, Porto, Bragi i Sportingu.

Nie tak dawno w trzecią z wymienionych ekip zainwestował właściciel Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy