Aston Villa inwestuje w Portugalii. PSG będzie mieć konkurencję [OFICJALNIE]

Aston Villa inwestuje w Portugalii. PSG będzie mieć konkurencję [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aston Villa

Aston Villa potwierdziła, że spółka holdingowa klubu - V Sports, zawarła umowę kupna-sprzedaży w celu nabycia 46 procent udziałów w portugalskim zespole Vitória SC.

Klub z Birmingham dawał w ubiegłych miesiącach wyraźnie do zrozumienia, że marzy mu się włączenia na poważnie do rywalizacji o najwyższe pozycji w Premier League.

Słaby początek trwającego sezonu sprawił, że „The Villans” muszą zadowolić się walką o jedno z miejsc w środku stawki przed podjęciem w następnej kampanii kolejnej próby zaistnienia w rodzimej elicie pod wodzą Unaia Emery'ego.

Do tego czasu hiszpański szkoleniowiec powinien dysponować większymi możliwościami. Da je mu nie tylko letnie okno transferowe, ale też fakt wypracowania porozumienia przez spółkę V Sports w sprawie nabycie 46 procent udziału w Vitória SC, o czym Aston Villa poinformowała w wydanym komunikacie.

„Aston Villa może potwierdzić, że spółka holdingowa klubu, V Sports, zawarła umowę kupna-sprzedaży w celu nabycia 46 procent udziałów w portugalskim klubie Vitória Sport Clube.

Umowa, która wymaga ratyfikacji przez członków Vitória Sport Clube, sygnalizuje ważny krok naprzód w globalnej ekspansji portfolio V Sports.

Drużyna z Primeira Liga założona w 1922 roku jest uznanym klubem z najwyższej półki i regularnie rywalizuje w europejskich rozgrywkach piłkarskich, docierając do ćwierćfinału Pucharu UEFA w 1987 roku. W tych samych rozgrywkach zmierzyli się także z Aston Villą w 1983 roku.

V Sports ma na celu stworzenie synergii między klubami w swojej grupie, która zachęci do dzielenia się światowymi sieciami skautowymi, metodologiami trenerskimi akademii, najlepszymi praktykami i strategiami rozwoju akademii młodzieżowych w Europie i Afryce” - poinformował zespół należący w całości do wspomnianej spółki holdingowej od 2018 roku.

Vitória SC plasuje się obecnie na bardzo dobrym piątym miejscu w tabeli portugalskiej ekstraklasy za plecami krajowej czołówki - Benfiki, Porto, Bragi i Sportingu.

Nie tak dawno w trzecią z wymienionych ekip zainwestował właściciel Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy