Aston Villa już planuje duży transfer w letnim oknie

Aston Villa już planuje duży transfer w letnim oknie fot. Aston Villa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Aston Villa po nieudanej próbie pozyskania Yvesa Bissoumy w styczniu nie poddaje się. Zamierza latem osiągnąć cel i sprowadzić piłkarza Brighton & Hove Albion - podaje „The Telegraph”.

Ostatnie poczynania „The Villans” pokazują, że Steven Gerrard jak mało kto ma nosa do transferów. Lucas Digne i Philippe Coutinho doskonale wprowadzili się do drużyny, a ten drugi wysoką formą wywalczył sobie nawet miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Brazylii.

Utalentowany menedżer w styczniu domagał się jeszcze jednego wzmocnienia. Zależało mu bardzo na pozyskaniu zawodnika o dużych umiejętnościach odbioru futbolówki.

Aston Villa złożyła formalną ofertę w wysokości 25 milionów funtów (a mówiło się nawet o 30 milionach) za Yvesa Bissoumę, ale została ona odrzucona. Nic więc dziwnego, że klub ani myślał pozbywać się pożądanego chociażby przez Tottenham Hotspur Douglasa Luiza.

„Mewy” zażądały 50 milionów funtów, lecz wobec faktu, że kontrakt Malijczyka wygasa 30 czerwca 2023 roku, włodarze ekipy z Villa Park uznali, że jest to zbyt wysoka kwota. Informacje te potwierdził sam Gerrard.

Jak jednak donosi „The Telegraph”, w tej chwili jedenasta siła Premier League, która marzy o awansie do europejskich pucharów, zamierza latem ponowić starania i Bissoumę. Niewykluczone, że 25-latek zajmie miejsce Brazylijczyka. Umowa o dwa lata młodszego piłkarza wygasa w tym samym terminie.

Reprezentant Mali rozegrał jak dotąd w koszulce Brighton & Hove Albion 112 spotkań, z czego 16 w bieżącym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy