Aston Villa znalazła się nad przepaścią. Piłkarze i klub na sprzedaż!

Aston Villa znalazła się nad przepaścią. Piłkarze i klub na sprzedaż!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports

Właściciel Aston Villi, Tony Xia, próbuje przyciągnąć nowych inwestorów.

Ogromne inwestycje związane z płacami zawodników i ponad 70 milionów funtów wydanych na transfery w ciągu dwóch ostatnich lat sprawiają, że Aston Villa znalazła się w bardzo trudnym położeniu.

Kłopoty są w dużej mierze spowodowane problemami finansowymi Tony'ego Xii. Właściciel czwartej ekipy poprzedniego sezonu Championship szuka obecnie inwestora, z którym mógłby podzielić się udziałami i, jeżeli zajdzie taka potrzeba, sprzedać klub.

W środę dojdzie do spotkania rady nadzorczej ekipy z Birmingham. Organ będzie musiał zastanowić się, jak poradzić z zaległym podatkiem, wynoszącym dwa miliony funtów.

To jednak niejedyny problem działaczy. Ponadto władze Aston Villi muszą do 23 czerwca uregulować pensje wobec piłkarzy. Dług opiewa na osiem milionów funtów.

Niewykluczone, że jedynym ratunkiem dla podupadającej drużyny będzie pozbycie się podstawowych graczy. W klubie panuje ogólne przeświadczenie, że każdy zawodnik jest na sprzedaż. 

W najbliższych dniach barwy może zmienić Jack Grealish. Chęć pozyskania młodzieżowego reprezentanta Anglii przejawia m.in. Leicester City. 
Więcej na temat: Aston Villa FC Jack Grealish Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy