Atalanta otwiera drzwi do odejścia Rusłana Malinowskiego. „Szukamy piłkarza, który zagwarantuje więcej niż sześć goli”

2022-08-20 18:29:44; Aktualizacja: 1 rok temu
Atalanta otwiera drzwi do odejścia Rusłana Malinowskiego. „Szukamy piłkarza, który zagwarantuje więcej niż sześć goli” Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sky Sport Italia | RMC Sport

Gian Piero Gasperini, trener Atalanty, na konferencji prasowej powiedział między wierszami, że Rusłan Malinowski może tego lata zmienić klub.

Reprezentant Ukrainy w poprzednim sezonie strzelił łącznie 10 goli, z czego sześć w Serie A. W ocenie szkoleniowca „Orobicich” jest to zdecydowanie za mało, jak na ofensywnego pomocnika, dlatego może on odejść, co wiązałoby się z przybyciem następcy.

– Szukamy piłkarza, który zagwarantuje więcej niż sześć goli. Zaadaptował się bardzo dobrze, jednakże na rynku szukamy zawodników o cechach bardziej pasujących do naszego stylu gry – oświadczył Gian Piero Gasperini, dając do zrozumienia, że czas Rusłana Malinowskiego w Atalancie dobiegł już końca.

Włoskie media zdążyły poinformować, że relacje obu panów uległy pogorszeniu po meczu towarzyskim z Newcastle United.

Dziś o 29-latka zabiega Olympique Marsylia, a RMC Sport przekonuje, że cała operacja może odbyć się na mocy wymiany z udziałem Cengiza Ündera lub po prostu dwóch niezależnych transakcji między klubami.

Plan Igora Tudora polega na tym, aby ustawić Malinowskiego obok innego zawodnika jako wsparcie dla typowej „dziewiątki”.

Uczestnik EURO 2020 w koszulce bergamczyków rozegrał łącznie 129 spotkań, zdobył 29 bramek i zanotował 27 asyst.