Atlanta United szuka następcy Josefa Martíneza. Sześciu kandydatów!

Atlanta United szuka następcy Josefa Martíneza. Sześciu kandydatów!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

W związku z urazem Josefa Martíneza do Atlanty United już niedługo może dołączyć nowy napastnik. Listę życzeń otwiera Carlos Bacca z Villarrealu.

26-letni atakujący to bezapelacyjnie największa gwiazda w składzie „The Five Stripes” i jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w całej Major League Soccer. Nie tak dawno o jego pozyskaniu myślało kilka klubów europejskich, jednak Wenezuelczyk postanowił zostać w Stanach Zjednoczonych, wiążąc się nowym kontraktem ze swoim pracodawcą.

Pech chciał, że w pierwszym meczu tego sezonu Martínez zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. W związku z tym nie zagra on przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy.

Z tego powodu Atlanta United zaczęła rozglądać się za jego następcą, tym bardziej że okno transferowe za wielką wodą jest wciąż otwarte. Jak informuje „Marca”, na liście życzeń Amerykanów znalazło się sześciu zawodników.

Ich uwagę skradli Carlos Bacca (Villarreal), Olivier Giroud (Chelsea), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax), Salomón Rondón (Dalian Yifang), Sebastian Soto (Hannover 96) oraz Daniel Sturridge (obecnie bez pracy, ale i możliwości jej podjęcia).

Według wspomnianego źródła faworytem do wzmocnienia ataku Atlanty United jest piłkarz „Żółtej łodzi podwodnej”, który w bieżącym sezonie nie otrzymuje zbyt wielu minut, a jego klub nie miałby nic przeciwko zakończeniu współpracy. Jeśli zatem tylko wicemistrz Konferencji Wschodniej skontaktuje się z przedstawicielem LaLigi, a 33-letni Kolumbijczyk wyrazi chęć zmiany klubu, istnieją spore szanse na powodzenie całej operacji.

Bacca trykot Villarrealu łącznie przywdziewał 102 razy. Swoją obecność zaznaczył 33 golami i 11 ostatnimi podaniami. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy