Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Antonio Ruiz

Atlético Madryt zwróciło się do agenta Jorge Mendesa o podjęcie interwencji w sprawie umożliwienia im pozyskania Geoffreya Kondogbii z Valencii - poinformował Antonio Ruiz z „COPE”.

Ekipa z Wanda Metropolitano straciła w ostatnim dniu letniego okna transferowego Thomasa Parteya na rzecz Arsenalu. „Kanonierzy” zdecydowali się wówczas aktywować klauzulę wykupu zawartą w kontrakcie Ghańczyka i dlatego ten przeniósł się na Emirates Stadium.

Taki stan rzeczy sprawił naturalnie, że „Los Rojiblancos” nie mieli żadnych szans na zakontraktowanie wartościowego następcy swojego wychowanka.

Na ich szczęście regulacje obowiązujące w LaLidze pozwalają im pozyskać zawodnika występującego na hiszpańskich boiskach w przeciągu 30 dni od realizacji wspomnianej wyżej transakcji.

Tym samym Atlético Madryt ma czas do 5 listopada na sprowadzenie następcy defensywnego pomocnika, a tym miałby zostać Geoffrey Kondogbia.

Reprezentant Republiki Środkowoafrykańskiej osiągnął już rzekomo stosowne porozumienie z drużyną prowadzoną przez Diego Simeone i liczył na to, że Valencia nie będzie sprawiać mu problemów z odejściem tak, jak miało to miejsce przy okazji transferów z udziałem takich graczy jak Rodrigo, Ferrana Torresa, Francisa Coquelina czy Daniego Parejo.

Przedstawiciele „Nietoperzy” nie wyrazili jednak chęci do przedwczesnego zakończenia współpracy z 27-letnim zawodnikiem i w efekcie ten otwarcie wyraził swoje niezadowolenie z tego faktu.

Antonio Ruiz z „COPE” uważa jednak, że „Los Rojiblancos” nie porzucili swoich nadziei na sprowadzenie byłego gracza między innymi Lens, Sevilli, AC Monaco czy Interu Mediolan i skontaktowali się z agentem Jorge Mendesem, aby ten wykorzystując swoje kontakty oraz umiejętności pomógł im sprowadzić Kondogbię na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

Wspomniany dziennikarz nie dodał, czy w ewentualnej umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazłaby się klauzula umożliwiająca dokonanie definitywnego wykupu reprezentanta Republiki Środkowoafrykańskiej, ale należy przypuszczać, że Valencia bez takowego zapisu nie zgodzi się w żadnym wypadku na rozstanie z 27-latkiem.

Defensywny pomocnik występuje w ekipie „Nietoperzy” od sezonu 2017/2018. W obecnych rozgrywkach rozegrał pięć meczów dla hiszpańskiej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy