Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE]

Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Austin FC

Rodney Redes został pierwszym w historii piłkarzem sprowadzonym do Austin FC, który rywalizację w Major League Soccer rozpocznie w 2021 roku.

Amerykanie za prawa do bardzo dobrze rokującego 20-letniego lewoskrzydłowego zapłacili 2,5 miliona euro i od razu wypożyczyli go do Club Guaraní. Z Paragwaju wróci dopiero na początek przygotowań do debiutanckiego dla klubu sezonu 2021.

Redes w tym roku wystąpił w sześciu meczach paragwajskiej ligi oraz ośmiu w ramach Copa Libertadores, strzelając trzy bramki.

- Oglądam dokładnie Major League Soccer i jestem podekscytowany możliwością pracy z trenerem Wolffem, by jeszcze bardziej rozwinąć umiejętności w tej globalnej lidze, która pomogła innym Paragwajczykom wypłynąć na szerokie wody - powiedział Redes, mając na myśli między innymi Miguela Almiróna, obecnie zawodnika Newcastle United, do którego trafił z Atlanty United.

Redes jest bohaterem pierwszego w historii transferu Austin FC. Wcześniej, już w lipcu 2019 roku, potwierdzono zatrudnienie jako trenera Josha Wolffa, w przeszłości 52-krotnego reprezentanta Stanów Zjednoczonych, a w 2019 roku asystenta selekcjonera.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy