Awantura w Norwegii. Najlepszy strzelec ligi zbuntował się wobec zablokowania transferu i samowolnie opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE]

Awantura w Norwegii. Najlepszy strzelec ligi zbuntował się wobec zablokowania transferu i samowolnie opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Nettavisen | FK Bodø/Glimt

27-letni Kasper Junker niezadowolony z odrzucenia przez FK Bodø/Glimt oferty z Japonii samowolnie opuścił zgrupowanie mistrza Norwegii w Hiszpanii.

Dotychczas Duńczyk występował jedynie w ojczyźnie oraz w Norwegii. Przed dołączeniem do FK Bodø/Glimt nie strzelał zbyt wielu bramek. Jednak w sezonie 2020 nagle objawił się jego talent - w ciągu 25 spotkań zanotował 27 bramek oraz osiem asyst. Jeszcze w grudniu znajdował się na drugim miejscu w wyścigu po Złotego Buta (jedynie za Robertem Lewandowskim), nim zaczęli go wyprzedzać piłkarze z lig wciąż grających, a jednocześnie wyżej punktowanych w tej klasyfikacji.

Jako że w Norwegii gra się systemem wiosna-jesień, a w Norwegii panują surowe zasady pandemiczne, FK Bodø/Glimt udało się na obóz przedsezonowy do Marbelli w Hiszpanii, by jak najlepiej przygotować się do obrony tytułu.

W niedzielę wieczorem spokój przygotowań zmącił jednak Kasper Junker. Zawodnik spakował się i opuścił hotel, co błyskawicznie wyłowili znajdujący się w pobliżu dziennikarze. - Nie mogę już tu być - miał powiedzieć, udając się do taksówki.

Powodem niezadowolenia Kaspera Junkera jest odrzucenie oferty z Japonii.

W poniedziałek rano klub wydał oświadczenie dotyczące Duńczyka:

„Otrzymaliśmy ofertę za Kaspera Junkera z japońskiego klubu w sobotnie popołudnie. Klub rozważył ofertę i ze względu na krótki czas do rozpoczęcia sezonu uznaliśmy ofertę za niewystarczającą. Sprzedawanie Kaspera Junkera tej wiosny nie ma sensu. Nie ma czasu na znalezienie zamiennika. To była nasza główna ocena.

Wiemy, że opuścił obóz treningowy w Hiszpanii. To oczywiście jest nie do przyjęcia. Wszyscy rozumiemy, że Kasper chce nowych przygód, ale oferty muszą być również odpowiednie dla klubu.

Obecnie klub przeprowadza bieżące oceny w tej sprawie” – brzmi stanowisko klubu.

Pierwsze zgrzyty na linii zawodnik-klub miały miejsce na początku zimy. Wówczas Glimt odrzuciło oferty Genoi, Crotone i Kayserisporu. Jednak ostatecznie Junker wrócił do treningów.

Liga norweska rusza 5 kwietnia, okno w Japonii tymczasem zakończy się już 2 kwietnia. Nie pozostaje więc wiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji i rozwiązanie sporu.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy