Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Aymeric Laporte może być kolejny zawodnikiem, który tego lata pożegna się z Manchesterem City. Hiszpański defensor już pół roku temu poinformował o chęci odejścia swojego pracodawcę, dlatego „Obywatele” umieścili na swojej liście życzeń Pau Torresa - donosi „The Athletic”.

27-latek był najjaśniejszym punktem defensywny ekipy z Etihad Stadium w sezonie 2019/2020, ale po przybyciu Rúbena Diasa przestał on grać regularnie. Dziś coraz więcej wskazuje na to, że ta sytuacja doprowadzi do odejścia stopera.

Jak podaje „The Athletic”, Aymeric Laporte przed około sześcioma miesiącami poinformował swojego pracodawcę o chęci zmiany klubu. Jednocześnie wskazał on preferowany kierunek - nie może być zaskoczeniem, że jest nim Hiszpania.

Mimo urodzenia na terenie Francji, gracz od 16. roku życia przebywał na Półwyspie Iberyjskim. To wówczas wcielono go do akademii młodzieżowej Athletiku, a w połowie sezonu 2012/2013 awansowano do pierwszego zespołu.

Przez kolejne sześć lat defensor mocno się rozwinął, co zaprocentowało transferem do Anglii za kwotę 65 milionów euro. Teraz jego wolą jest jednak powrót do drugiej ojczyzny - Hiszpanii - której dopiero co uzyskał obywatelstwo i dzięki temu znalazł się w kadrze na EURO 2020.

Manchester City wcale nie wyklucza rozstania, a największe zainteresowanie Laporte wykazuje FC Barcelona. Aby jednak operacja stała się faktem, potrzebna byłaby wymiana z udziałem innych piłkarzy. Informacje te potwierdza „Sport”.

Tymczasem „Obywatele” wytypowali już potencjalnego następcę Hiszpana. Jest nim Pau Torres, w kontrakcie którego widnieje klauzula wykupu o wartości… 65 milionów euro.

Jednokrotny reprezentant „La Furia Roja”, który prawdopodobnie utworzy dzisiaj duet środkowych obrońców z Torresem, łącznie w koszulce mistrza Anglii rozegrał 111 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy