AZ Alkmaar napisało list do UEFA o odebranie Ajaksowi udziału w rundzie play-off Ligi Mistrzów

AZ Alkmaar napisało list do UEFA o odebranie Ajaksowi udziału w rundzie play-off Ligi Mistrzów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: KNVB | Daily Mail

Do UEFA trafił list napisany przez AZ Alkmaar, w którym klub domaga się anulowania decyzji Królewskiego Holenderskiego Związku Piłki Nożnej o przyznaniu Ajaksowi pierwszego miejsca w Eredivisie.

W sezonie 2019/2020 AZ i Ajax szły ze sobą łeb w łeb, a ich dorobek punktowy był taki sam (oba kluby zdobyły po 56 punktów). Pomimo tego KNVB, choć nie wyłonił mistrza i zakończył rozgrywki, przywileje wynikające z uzyskania pierwszego miejsca podarował amsterdamczykom. Dlaczego?

„Synowie Bogów” po 25 meczach mieli korzystniejszy bilans bramek (45 do 37 w przypadku „Sero-głowych). Ta argumentacja nie dociera do ekipy z Alkmaar, która cały czas podkreśla, że wygrała oba bezpośrednie pojedynki ligowe i dlatego to właśnie ona powinna uzyskać miejsce w rundzie play-off Ligi Mistrzów.

W związku z tym klub wystosował pismo do UEFA, w którym poprosił o anulowanie decyzji holenderskiej federacji odnośnie przyznania Ajaksowi gwarancji udziału w ostatnim etapie kwalifikacji do najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich i nadał ten przywilej AZ.

KNVB zdążył już się odnieść do tych roszczeń, kategorycznie wykluczając zmianę własnej decyzji.

„Poinformowaliśmy AZ, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. O przyznaniu miejsc w europejskich puchar zdecydowaliśmy w oparciu o trzy kryteria: obiektywność, przejrzystość i duch rywalizacji. Podtrzymujemy decyzję, a Ajax wciąż znajduje się na pierwszym miejscu” – czytamy w oświadczeniu.

Mając to wszystko na uwadze, wydaje się, że podopiecznym Arne Slota przyjdzie rywalizować w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów od drugiej rundy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy