Azzedine Ounahi z szalonym wzrostem wartości po mundialu. Włoskie kluby w szoku

Azzedine Ounahi z szalonym wzrostem wartości po mundialu. Włoskie kluby w szoku fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Na początku Mistrzostw Świata po Azzedine’a Ounahiego zgłosiły się Torino, Salernitana, Inter Mediolan czy Fiorentina. Wtedy jego wartość szacowano na 8-10 milionów euro. Dziś należy za niego zapłacić ponad cztery razy tyle, co jest dla włoskich nie do pomyślenia - informuje „Corriere dello Sport”.

Środkowy pomocnik był jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji podczas dobiegających końca mistrzostw. O jego klasie przekonali się Belgowie, Hiszpanie, Portugalczycy czy Chorwaci.

Już na początku turnieju pojawiły się wieści, że 22-latek zbył długo nie pozostanie w czerwonej latarni Ligue 1 i wkrótce wyruszy do lepszego klubu. Po dwóch pierwszych meczach fazy grupowej zapytanie o niego złożyły Torino, Salernitana, Inter Mediolan czy Fiorentina, otrzymując odpowiedź o dostępności gracza środka pola za kwotę ośmiu, maksymalnie dziesięciu milionów euro. Te wartości na pewno mogły robić wrażenie, szczególnie że przed startem imprezy wyceniano go na zaledwie czterysta tysięcy euro.

Dziś za zawodnika z 14 spotkaniami na koncie w trakcie sezonu 2022/2023 należy zapłacić około 50 milionów euro. Mniej więcej tyle przygotowuje Leicester City.

Tymczasem wspomniane włoskie kluby powoli wycofują się z wyścigu, nie dowierzając, że Azzedine Ounahi w tak szybkim tempie stał się towarem zupełnie poza zasięgiem dla wielu drużyn.

Wśród chętnych na usługi prawonożnego Marokańczyka jest między innymi FC Barcelona.

***

Prezes dał zgodę na transfer Azzedine'a Ounahiego pod jednym warunkiem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy