2024-08-24 18:20:32; Aktualizacja: 9 godzin temu
Bajeczny występ Erlinga Haalanda! Hat-trick już w drugiej kolejce Premier League [WIDEO] Fot. TheEuropeanLad [Twitter]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Manchester City w drugiej kolejce angielskiej Premier League pokonał Ipswich Town wynikiem 4-1. Tego dnia całe show skradł Erling Haaland, który zanotował trzy trafienia. Po stronie gospodarzy bramkę zdobył także Kevin De Bruyne, natomiast honor beniaminka uratował Sammie Szmodics.

Manchester City w poprzednim sezonie wygrał emocjonujący wyścig o tytuł mistrza Anglii, zapewniając kibicom niezwykłe emocje do samego końca. Jak będzie tym razem? Bez dwóch zdań cel jest ten sam, a więc pierwsza lokata w tabeli, po którą podopieczni Pepa Guardioli ruszyli od samego początku rozgrywek.

Już w pierwszej kolejce zwyciężyli oni w wyjazdowym starciu z Chelsea, pokonując swoich rywali 2-0 po bramkach Erlinga Haalanda oraz Mateo Kovačicia. Druga seria gier to domowa potyczka z Ipswich Town, a więc tegorocznym beniaminkiem. Faworyt w tym pojedynku był tylko jeden, co z przebiegu spotkania było widać gołym okiem.

Ku zdziwieniu to przyjezdni jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia, które w 7. minucie zanotował Sammie Szmodics. Radość kibiców Ipswich nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ niecałe dziesięć minut później Manchester prowadził już 3-1, po dwóch bramkach Haalanda, w tym jednej z rzutu karnego, oraz golu Kevina De Bruyne.

Ekspresowa odpowiedź gospodarzy szybko zniweczyła plany gości na sprawienie niespodzianki. W drugiej połowie trzecią bramkę dołożył jeszcze Haaland, kompletując tym samym na swoim koncie hat-tricka. Imponujący jest fakt, iż było to jego dziesiąte tego typu osiągnięcie w koszulce Manchesteru, którego barwy reprezentuje dopiero dwa lata.

Nic więcej na Etihad tego dnia się nie wydarzyło, dlatego też mistrzowie Anglii dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty, a norweski snajper mógł cieszyć się z wybitnego występu. W następnej kolejce podopieczni Guardioli zagrają na wyjeździe z West Hamem United.