Bakery Jatta będzie sądzony. Piłkarz HSV używał fałszywej tożsamości

Bakery Jatta będzie sądzony. Piłkarz HSV używał fałszywej tożsamości fot. HSV.de
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Hamburger Morgenpost

Gambijski piłkarz Hamburgera SV znany jako Bakery Jatta został oskarżony o używanie fałszywej tożsamości. Naprawdę nazywa się Bakary Daffeh i jest o ponad dwa lata starszy. Prokuratura skierowała już sprawę do sądu, o czym informuje „Hamburger Morgenpost”.

Podejrzenia w sprawie skrzydłowego lub napastnika regularnie występującego w tym sezonie w 2. Bundeslidze pojawiły się już w 2018 roku. Temat co jakiś czas pojawiał się w mediach, a dziennikarze odkryli, że pod nazwiskiem Jatta ukrywa się Bakary Daffeh, który w 2015 roku nagle zakończył karierę, będąc wtedy zawodnikiem gambijskiej Brikamy United.

Rok później, właśnie z tego klubu do Hamburga trafił o ponad dwa lata od niego młodszy piłkarz, będący jak się najprawdopodobniej okazuje tą samą osobą. Nowa tożsamość, a konkretnie rok urodzenia były mu potrzebne do uzyskania statusu dziecka-uchodźcy, dzięki któremu mógł legalnie zostać w Niemczech. W rzeczywistości był już jednak pełnoletni, a obecnie ma 26 lat.

Kilka kolejnych spędzić może w więzieniu, bo za przestępstwa, których się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności lub deportacja. Po wielu miesiącach podejrzeń i zbierania dowodów, proces wreszcie się rozpocznie.

W poniedziałek jeden z hamburskich prokuratorów wniósł sprawę przeciwko piłkarzowi. Wniosek o jej umorzenie już zapowiedział złożyć adwokat Gambijczyka, według którego jego klient udowodnił już swoją tożsamość.

Jako Bakery Jatta boczny napastnik rozegrał jak dotąd 16 meczów na poziomie Bundesligi i 99 na jej zapleczu.

W tym sezonie zagrał w każdym meczu Hamburgera SV i spisuje się na tyle dobrze, że mówiło się o jego możliwym powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy nawet w przypadku kolejnego braku awansu „Die Rotehosen”. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy