Bale samotnym wilkiem. Walijczyk w poprzednim sezonie jako jedyny nie zgodził się na obniżkę pensji w Realu Madryt

Bale samotnym wilkiem. Walijczyk w poprzednim sezonie jako jedyny nie zgodził się na obniżkę pensji w Realu Madryt fot. lev radin / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cadena SER

Real Madryt w poprzedniej kampanii wprowadził 10-procentową obniżkę wynagrodzeń. Ten fakt zaakceptowali wszyscy poza Garethem Balem - donosi rozgłośnia „Cadena SER”.

Kiedy nadeszła pandemia koronawirusa, wiele klubów zdecydowało się na cięcia, które w dużej mierze dotknęły pensji zawodników. Nie inaczej było w zespole „Królewskich”, w którym wprowadzono obniżkę o 10%.

Taka stawkę jako kapitan wynegocjował Sergio Ramos z klubowymi działaczami podczas toczących się negocjacji, a mogła ona wzrosnąć nawet do 20%, jeśli rozgrywki nie zostałyby w ogóle wznowione.

Z kolei za rozmowy z piłkarzami odpowiedzialni byli José Ángel Sánchez i Zinédine Zidane, a ich słowa trafiły niemal do wszystkich. Jak informuje „Cadena SER”, wyjątkiem był Gareth Bale, który jako jedyny miał nie zgodzić się na obniżkę swojej dotychczasowej gaży. Zrobił to za namową agenta. Według różnych szacunków Walijczyk inkasuje 17-22 miliony euro.

Mimo że 31-latek obecnie przebywa na wypożyczeniu w Tottenhamie Hotspur, jak widać hiszpańskie media nadal nie mogą o nim zapomnieć. To bowiem już niepierwszy kamyczek do ogródka jednego z najdroższych piłkarzy w historii, któremu zarzucano już m.in. brak znajomości języka hiszpańskiego czy niechęć do spędzania czasu z drużyną.

Pewne jest jedno - Bale stał się samotnym wilkiem, który kroczy własną ścieżką i według zapowiedzi, teraz jego celem jest zdobycie trofeum z „Kogutami”. To londyńczykom nie udało się od 2008 roku.

Lewonożny zawodnik dzisiaj ma po raz pierwszy usiąść na ławce rezerwowych w starciu z West Hamem United (godzina 17:30), a niewykluczone, że otrzyma również szansę debiutu po powrocie na „stare śmieci”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy