Barcelona negocjuje sprzedaż Todibo. Obrońca blisko Bayeru

Barcelona negocjuje sprzedaż Todibo. Obrońca blisko Bayeru fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Jak podaje kataloński „Sport”, Jean-Clair Todibo może przenieść się z Barcelony do Bayeru.

19-letni środkowy obrońca trafił do „Dumy Katalonii” na początku roku z Toulouse. Jego transfer nie wiązał się z dużym wydatkiem. Według różnych źródeł Tobibo kosztował Barcelonę milion-dwa miliony euro. Od początku było wiadomo, że Francuz jest sprowadzany na Camp Nou z myślą o dalszej przyszłości. Niewykluczone jednak, że jego przygoda z mistrzem Hiszpanii wkrótce zostanie przerwana.

Obrońca, który nie może liczyć na regularne występy w pierwszym zespole Barcelony, ma na stole kilka konkretnych ofert. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem jest Watford. Bliżej mu jednak do Bayeru, który zdaniem „Sportu” prowadzi negocjacje z „Dumą Katalonii” już od kilku tygodni.

W grę wchodzi zimowy transfer definitywny za około 10 milionów euro. W umowie między klubami zostałaby zawarta wysoka, ale będąca do zaakceptowania przez władze Barcelony klauzula odkupu utalentowanego stopera.

Odejście Todibo może być zależne od stanu zdrowia Samuela Umtitiego, lecz katalońscy dziennikarze podkreślają, że 26-latek czuje się już o wiele lepiej. Ernesto Valverde darzy zaufaniem 20-letniego Ronalda Araújo z rezerw Barcelony, ale transfer Todibo tak czy siak wiązałby się pewnie z poszukiwaniami nowego obrońcy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy