Bastoni: Conte jest Messim wśród trenerów

Bastoni: Conte jest Messim wśród trenerów fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Szkolący się w Interze 20-letni Alessandro Bastoni w samych superlatywach wypowiedział się na temat współpracy z Antonio Conte.

Młodzieżowy reprezentant Włoch trafił do mediolańskiego klubu w 2017 roku z Atalanty. Następnie był do niej wypożyczony, a później grał na tej zasadzie w Parmie. Mierzący 190 centymetrów wzrostu stoper jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole Interu, ale niewykluczone, że wkrótce się tego doczeka.

- Wszyscy bardzo dobrze wypowiadali się wcześniej o Conte, a teraz mogę to tylko potwierdzić. To świetny szkoleniowiec. Według mnie jest Messim wśród trenerów.

- Jest fenomenalny. Ma niepowtarzalne pomysły na grę i zawsze chce atakować. Treningi są ciężkie, ale przyzwyczaiłem się do tego, współpracując z Gian Piero Gasperinim w Atalancie.

- Nie ma co ukrywać - chcemy zmienić porządek, który panuje w ostatnich latach w Serie A. Mamy do tego odpowiedniego trenera i zespół, ale musimy to udowadniać na murawie w każdym kolejnym meczu.

- Naprawdę trudno jest zatrzymać Lukaku w trakcie treningów. Ale stawianie czoła tak mocnym fizycznie napastnikom działa tylko dla mnie na plus. Jestem pod wielkim wrażeniem pokory moich kolegów z drużyny. Dają mi wiele rad. Zawsze kibicowałem Interowi. Noszenie tej koszulki to spełnienie moich marzeń - przyznał Bastoni.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy