Bayer Leverkusen z planem dla Moussy Diaby'ego. Przygotowanie na każdą ewentualność

Bayer Leverkusen z planem dla Moussy Diaby'ego. Przygotowanie na każdą ewentualność fot. Christophe Saidi/Sipa/PressFocu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Luca Bendoni [Twitter]

Bayer Leverkusen przygotował projekt nowej umowy dla Moussy Diaby'ego. Niemiecki klub wstrzymuje się z jego przedstawieniem zawodnikowi do czasu zakończenia letniego okna transferowego - poinformował Luca Bendoni.

Ośmiokrotny reprezentant Francji czyni regularne postępy na niemieckich boiskach od momentu dołączenia do zespoły z BayAreny w lipcu 2019 roku z PSG za 15 milionów euro.

Z tego też powodu cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony mocniejszych lub bogatszych europejskich drużyn. Spośród nich konkretne działania zmierzające do jego pozyskania w trwającym oknie wykonało Newcastle United.

Moussa Diaby nie wykazał jednak chęci do zasilenia szeregów „Srok”, które dopiero przymierzają się do włączenia na poważnie do walki o wyższe lokaty w Premier League.

Mimo to Bayer Leverkusen nie zamyka się wciąż na przedwczesne zakończenie współpracy z jednym z czołowych zawodników i zgodzi się na jego sprzedaż w przypadku otrzymania za niego oferty w wysokości przynajmniej 60 milionów euro.

Luca Bendoni, współpracujący z Gianlucą Di Marzio, przekonuje, że zespół z Niemiec przygotował się na każdą ewentualność i w razie zatrzymania Francuza na kolejny sezon będzie dążyć do przedłużenia z nim współpracy na lepszych warunkach finansowych do 30 czerwca 2026 roku.

Obecna umowa skrzydłowego jest ważna do zakończenia rozgrywek 2024/2025. Zatem nowy kontrakt byłby ważny o dwanaście miesięcy dłużej i jednocześnie zapewniłby ekipie z BayAreny przynajmniej szansę na zgarnięcie przytoczonej sumy w następnym letnim oknie transferowym.

Diaby strzelił do tej pory 35 goli i zaliczył 38 asyst w 127 rozegranych meczach dla Bayeru Leverkusen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy