Bayern Monachium: „Absolutny” faworyt do objęcia drużyny | Trzeci trener odmówił!

Bayern Monachium: „Absolutny”  faworyt do objęcia drużyny | Trzeci trener odmówił!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Christian Falk (Sport Bild) | beIN Sports

Ralf Rangnick nie zamierza podejmować żadnych rozmów na temat objęcia funkcji szkoleniowca Bayernu Monachium. Na czoło wyścigu o fotel trenera mistrza Niemiec wysunął się Arsène Wenger.

Przedstawiciele „Bawarczyków” prowadzą gorączkowe poszukiwania następcy Niko Kovača i zamierzają najpóźniej w przeciągu trzech tygodni ogłosić nazwisko nowego opiekuna ekipy z Allianz Areny.

Sternicy aktualnego mistrza Niemiec mają jednak spory problem, ponieważ możliwego objęcia funkcji pierwszego trenera Bayernu odmówili już Thomas Tuchel i Erik ten Hag. Teraz Chrisian Falk ze „Sport Bilda” przekonuje, że do tego grona dołączył także Ralf Rangnick, który był uważany przez wielu ekspertów za murowanego faworyta do wypełnienia roli ratownika klubu w trwającym sezonie.

Wspomniany dziennikarz podając tę informację powołał się na Marca Kosicke'a. Konsultant 61-latka miał mu przekazać, że obecny dyrektor do spraw sportu i rozwoju pionu sportowego grupy Red Bulla nie jest zainteresowany rozpoczęciem pracy w Bayernie i nie prowadzi z tym klubem żadnych rozmów w tej sprawie.

Tym samym media nie mają teraz wątpliwości, że głównym kandydatem do przejęcia monachijskiego zespołu jest Arsène Wenger. Falk określa go jako „absolutnego” faworyta.

Francuz wyraził już nawet otwarcie gotowość do objęcia funkcji szkoleniowca „Bawarczyków” w stacji beIN Sports, gdzie gościł jako ekspert przy okazji rozgrywania spotkań czwartej kolejki Ligi Mistrzów.

- Czy jestem zainteresowany pracą w Bayernie? Oczywiście. Utrzymywałem się na topie od 33. do 69. roku życia. Po 36 latach ciągłej pracy dobrze mi zrobiła ucieczka od ciągłej presji. Dzięki temu jestem teraz bardziej zrelaksowany, ale tęsknię za tymi emocjami, treningami, meczami i czystą satysfakcją z wykonanej roboty - powiedział Wenger.

Poza nim w gronie kandydatów mogących zająć miejsce Niko Kovača wymienia się jeszcze Massimiliano Allegriego i José Mourinho.

***

W tym tekście przeczytasz o bezrobotnych trenerach, którzy szukają pracy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy