Bayern Monachium będzie miał nowego napastnika. Drugi największy transfer w historii klubu

2024-01-29 13:20:14; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Bayern Monachium będzie miał nowego napastnika. Drugi największy transfer w historii klubu Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Expressen

Bayern Monachium na przestrzeni najbliższych dni zakontraktuje nowego napastnika. Zostanie nim utalentowany Jonah Kusi-Asare z AIK-u - podaje Anel Avdić z „Expressen”.

Bayern Monachium przeprowadził niedawno największy zimowy transfer w historii, sprowadzając Sachę Boeya z Galatasaray. Francuski defensor, który kosztował około 30 milionów euro, będzie miał momentalnie wzmocnić kadrę Thomasa Tuchela.

Następny transfer mistrzów Niemiec ma przynieść wymierne korzyści w przyszłości.

Na radarze bawarskiego giganta wylądowała 16-letnia perełka, która zanotowała dopiero cztery spotkania na seniorskim poziomie.

Anel Avdić z „Expressen” donosi, że szeregi Bayernu wzmocni  Jonah Kusi-Asare z AIK-u. Transfer wart pięć milionów euro plus dodatki jest już przesądzony. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, 16-latek jeszcze w tym tygodniu pojedzie do Niemiec, gdzie po testach medycznych podpisze umowę.

Dla przedstawiciela szwedzkiej ekstraklasy to drugi największy transfer wychodzący w historii. Wcześniej więcej gotówki do klubowego skarbca przyniosła jedynie sprzedaż Alexandera Isaka, który za niecałe dziewięć milionów euro trafiał do Borussii Dortmund.

Tym samym klub z Allianz Arena wygrał rywalizację z PSV Eindhoven i Club Brugge, które niemalże do samego końca chciały zapewnić sobie usługi jednokrotnego reprezentanta U-16.

Jonah Kusi-Asare wcześniej szkolił się w akademii IF Brommapojkarna.