Bayern Monachium chce zatrzymać dwie młode gwiazdy. Jest plan

2024-06-15 21:48:01; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayern Monachium chce zatrzymać dwie młode gwiazdy. Jest plan Fot. Diego Thomazini / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium zamierza przedłużyć współpracę z Aleksandarem Pavloviciem i Josipem Stanišiciem, oferując im nowe kontrakty - podaje „Sport Bild”.

„Bawarczycy” przystąpią do przyszłego sezonu z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej. Na opiekuna zespołu mianowano Vincenta Kompany'ego, który przejął obowiązki głównodowodzącego po odejściu Thomasa Tuchela.

Belg momentalnie zabrał się do pracy, sporządzając zarys kadry drużyny na nadchodzącą kampanię. W swoich planach uwzględnił takich graczy jak między innymi Aleksandar Pavlović oraz Josipa Stanišić.

Opinie przedstawiane przez władze oraz samego Kompany'ego są zgodne. Obaj piłkarze wpisują się w przyszłościową wizję dotyczącą budowania zespołu 33-krotnego mistrza kraju. Z tego względu w klubowych gabinetach ruszyły dyskusje na temat przedłużenia współpracy, o czym informuje „Sport Bild”.

Według rzeczonego źródła Bayern Monachium jest gotowy do tego, aby prolongować umowy Niemca i Chorwata. Nowe kontrakty obowiązywałyby wówczas do 30 czerwca 2029 roku, a więc przez najbliższe pięć lat.

Pavlović to wschodząca gwiazda europejskiego futbolu. Jego bardzo dobre występy w minionym sezonie zaowocowały powołaniem do narodowej reprezentacji na trwający turniej Mistrzostw Europy. Pech chciał, że na kilka dni przed startem imprezy 20-latek zaczął narzekać na zapalenie migdałków, w związku opuścił szeregi zespołu.

Stanišić ma z kolei za sobą fantastyczną kampanię w ekipie Bayeru Leverkusen, dokąd był wypożyczony. Wraz z „Aptekarzami” sięgnął po krajowe mistrzostwo, przerywając wieloletnie panowanie Bayernu Monachium. Teraz wrócił jednak do stolicy Bawarii, gdzie najprawdopodobniej od przyszłych rozgrywek powalczy o powrót na tron.