Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO]

Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] fot. Viaplay
Źródło: Viaplay

Eintracht Frankfurt pokonał w sobotnim meczu Bundesligi Bayern Monachium aż 5:1.

Bayern Monachium podchodził do spotkania z Eintrachtem Frankfurt po sześciu z rzędu zwycięstwach w lidze niemieckiej. W tym czasie pokonał między innymi Borussię Dortmund. W poprzedni weekend podopieczni Thomasa Tuchela nie wybiegli na murawę. Ich starcie z Unionem Berlin zostało przełożone ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Wydawało się, że głodni gry monachijczycy mogą rzucić się na rywala, ale to Eintracht zdecydowanie lepiej rozpoczął mecz. W 12. minucie Manuela Neuera pokonał Omar Marmoush, do którego piłka trafiła po błędzie w polu karnym Noussaira Mazraouiego.

Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafili również Junior Dina Ebimbe, który poradził sobie w szesnastce z Alphonso Daviesem oraz Dayotem Upamecano, a także Hugo Larsson.

Tuż przed przerwą pięknym strzałem z dystansu popisał się Joshua Kimmich, dając nadzieję Bayernowi, ale po niej gospodarze szybko podkreślili, kto tego dnia jest lepszy. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył Dina Ebimbe, a następne trafienie dołożył Ansgar Knauff. Frankfurtczycy pokonali mistrza Niemiec 5:1.

Tuchel ma o czym myśleć. W sobotnie popołudnie piłkarze Eintrachtu bardzo łatwo radzili sobie z obrońcami jego drużyny.

Bayern pozostał z 32 punktami, które dają mu drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Ekipa z Frankfurtu ma ich obecnie na koncie 21.