Bayern Monachium nie pozwoli Alabie na zimowy transfer

Bayern Monachium nie pozwoli Alabie na zimowy transfer fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Pomimo nie osiągnięcia porozumienia z Davidem Alabą odnośnie przedłużenia współpracy, Austriak nie opuści Bayernu Monachium w styczniu - donosi „Sport Bild”.

Mistrz Niemiec ma za sobą kilka rozmów z otoczeniem 28-latka. Pini Zahavi i George Alaba domagali się podwyżki dla swojego klienta, a takową był w stanie zaoferować graczowi klub. Kategorycznie odmówiono jednak umieszczenia Austriaka na najwyższym poziomie płacowym w zespole.

To sprawiło, że defensor otrzymał ostateczną ofertę od Hasana Salihamidžicia obwarowaną terminem ważności. Po jego upływie propozycja została wycofana i wydawało się, że oznacza to nic innego, jak rozstanie z Davidem Alabą już w styczniu.

„Sport Bild” donosi, że Hansi Flick poprosił kierownictwo Bayernu Monachium o niesprzedawanie piłkarza występującego aktualnie na pozycji stopera. Niemiecki szkoleniowiec chce bowiem sam spróbować nakłonić go do dalszej współpracy, a jeśli nawet to mu się nie uda, będzie mógł z niego korzystać do końca trwającej kampanii.

W tym kontekście dodajmy, że 55-latek już w lecie stracił innego niezwykle ważnego gracza, jakim był Thiago Alcântara, a mimo to nie przybył do zespołu żaden godny kandydat do jego zastąpienia. Nauczony doświadczeniem, trener nie zamierza tak łatwo się poddawać.

74-krotny reprezentant Austrii nigdy nie ukrywał swojej wdzięczności ekipie z Allianz Areny i bardzo możliwe, że istotnie pozostanie on w stolicy Bawarii do 30 czerwca 2021 roku. Jednocześnie musimy wiedzieć, że już od stycznia ten zawodnik będzie mógł negocjować warunki wstępnej umowy z dowolnym klubem.

Do tej pory Alabę łączono z Realem Madryt, Paris Saint-Germain, Manchesterem City czy Barceloną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy