Bayern Monachium: Nie tylko Thiago. Klub straci też drugiego pomocnika

Bayern Monachium: Nie tylko Thiago. Klub straci też drugiego pomocnika
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Süddeutsche Zeitung

Javi Martínez otrzymał zgodę ze strony zarządu „Bawarczyków” na opuszczenie szeregów klubu przed startem nowego sezonu - uważa „Süddeutsche Zeitung”.

Przedstawiciele mistrza Niemiec zabiegali w minionych tygodniach o przedłużenie współpracy z Thiago Alcântarą. Początkowo wydawało się, że obie strony osiągną zadowalające porozumienie i jeszcze przed definitywnym zakończeniem obecnego sezonu ogłoszą fakt zawarcia nowej umowy.

Dość niespodziewanie hiszpański zawodnik zdecydował się jednak zrezygnować z możliwości nawiązania dłuższego kontraktu z ekipą z Allianz Areny na rzecz spróbowania swoich sił w nowym otoczeniu. Obecnie wiele na to wskazuje, że doświadczony piłkarz może w najbliższych tygodniach przenieść się do Liverpoolu.

Ten stan rzeczy sprawił, że Bayern musiał poważnie zastanowić się nad dalszą przyszłością Javiego Martíneza i Corentina Tolisso, którzy mieli zostać wcześniej wytypowani do opuszczenia szeregów zespołu z Monachium.

Dziennikarze „Süddeutsche Zeitung” przekonują, że kwestia pozostania pierwszego z nich w klubie nie uległa zmianie i tym samym 31-latek otrzymał zgodę od zarządu drużyny na poszukiwanie nowego pracodawcy.

Doświadczony pomocnik jest formalnie związany z „Bawarczykami” do końca czerwca 2021 roku i dlatego każda z zainteresowanych nim ekip musi być przygotowana do wyłożenia pewnej kwoty w celu wykupienia byłego reprezentanta Hiszpanii.

Ta suma nie będzie zbyt wysoka podobnie, jak prawdopodobna indywidualna propozycja wystosowana Javiemu Martínezowi, który nie będzie mógł w nowym klubie liczyć na tak dobre warunki.

Obecnie najwięcej mówi się o tym, że 31-latek może ponownie zasilić szeregi Athleticu lub zdecydować się na opuszczenie Europy na rzeczy gry w Major League Soccer czy A-League.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Deadline w sprawie transferu Sancho. Chyba wszystko jasne Deadline w sprawie transferu Sancho. Chyba wszystko jasne Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy