Bayern Monachium: Rummenigge otwarty na odejście Flicka. „Musimy znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie”

Bayern Monachium: Rummenigge otwarty na odejście Flicka. „Musimy znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie” fot. Bayern Monachium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Sport1

Prezes Karl-Heinz Rummenigge poinformował, że Bayern Monachium rozpocznie wkrótce rozmowy z trenerem Hansim Flickiem zmierzające do przedwczesnego zakończenia współpracy.

56-letni szkoleniowiec postanowił ogłosić po zeszłotygodniowym starciu z VfL Wolfsburg (3:2) swoją gotowość do opuszczenia szeregów „Bawarczyków” po trwającym sezonie.

Stanowisko wygłoszone przez Hansiego Flicka wywołało olbrzymie poruszenie w mediach i wśród pojawiających się informacji nie brakowało też takich sugerujących, że władze ekipy z Allianz Areny podejmą jeszcze starania zmierzające do przekonania trenera do zmiany wygłoszonego stanowiska.

Ostatnie słowa wypowiedziane przez Karla-Heinze Rummenigge zdają się przeczyć tym doniesieniom, ponieważ najbardziej stojący za Niemcem człowiek w strukturach Bayernu zapowiedział rozpoczęcie z nim rozmów na temat warunków przedwczesnego rozstania.

- Faktem jest, że Hansi Flick powiedział nam, że chce odejść z klubu po sezonie. Jeśli mamy spełnić jego prośbę, to obie strony muszą współpracować, żeby znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie - przyznał prezes zarządu.

Z kolei sam zainteresowany jest przekonany, że do pierwszego spotkania z władzami klubu dojdzie w najbliższych dniach.

- Jestem pewien, że odbędzie się pierwsza rozmowa z kierownictwem Bayernu, podczas nadchodzącej przerwy - powiedział 56-latek.

Dziennikarze Sport1 podają, że władze drużyny z Monachium są gotowe przystać na trzy scenariusze rozstania ze szkoleniowcem. Pierwsze dwa zakładają wykupienie go przesz przyszłego pracodawcę lub samego Flicka.

Z kolei trzeci wysłanie trenera na płatny roczny urlop w przypadku braku dojścia do porozumienia, które zakończyłoby się wypłatą należnego wynagrodzenia w wysokości 8 milionów euro i wypowiedzeniem umowy po zakończeniu następnego sezonu.

***

Bayern: Dwóch nowych kandydatów na następcę Hansiego Flicka

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy