Bayern Monachium skupia się nie tylko na transferach. Mistrz Niemiec planuje przedłużyć umowy z TRZEMA zawodnikami

Bayern Monachium skupia się nie tylko na transferach. Mistrz Niemiec planuje przedłużyć umowy z TRZEMA zawodnikami fot. Wirestock Images / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium zamierza w najbliższym czasie rozpocząć rozmowy z Leonem Goretzką, Joshuą Kimmichem oraz Kingsleyem Comanem w kwestii nawiązania z nimi dłuższej współpracy - poinformował „Sport Bild”.

Przedstawiciele „Bawarczyków” wypełnili już wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem Dayota Upamecano z RB Lipsk po zakończeniu obecnego sezonu i znajdują się na końcowym etapie zapewnienia sobie prawa do korzystania z usług Omara Richardsa z Reading.

Aktualny mistrz Niemiec nie zamierza naturalnie poprzestać wyłącznie na zakontraktowaniu wspomnianej dwójki i w nadchodzących tygodniach będzie pracował nad pozyskaniem przynajmniej jeszcze paru zawodników.

Dziennikarze „Sport Bilda” przekonują, że Bayern Monachium skupia się nie tylko na tej kwestii, ale także na zawarciu nowych porozumień z kilkoma kluczowymi piłkarzami znajdującymi się w obecnym zespole prowadzonym przez Hansiego Flicka.

Wspomniane źródło uważa, że w tym kontekście władzom klubu zależy przede wszystkim na zatrzymaniu Leona Goretzki, Joshuy Kimmicha oraz Kingsleya Comana.

Najbliżej przedłużenia kontraktu z „Bawarczykami” jest pierwszy z wymienionych piłkarzy, który od pewnego czasu prowadzi już zaawansowane rozmowy na ten temat z przedstawicielami drużyny. Te powinny zakończyć się osiągnięciem pełnego konsensusu w maju.

Nieco dłużej mogą za to potrwać negocjacje z Kimmichem. 26-latek jest naturalnie nastawiony na kontynuowanie swojej kariery w ekipie z Allianz Areny, ale najpierw chciałby poznać dokładne długofalowe plany zarządu odnośnie swojej osoby oraz samego klubu, aby dopiero wówczas rozważyć przyjęcie lub odrzucenie otrzymanej propozycji.

Najbardziej skomplikowana wydaje się za to sytuacja Comana. Francuz jest od pewnego czasu kuszony przez inne europejskie drużyny atrakcyjnymi zarobkami i niewykluczone, że Bayern nie zdecyduje się na wyrównanie lub zbliżenie się do ewentualnych konkretnych ofert konkurentów, co będzie wtedy wiązało się ze sprzedażą skrzydłowego, który jest związany z zespołem z Monachium do 30 czerwca 2023 roku.

Aktualny mistrz Niemiec zdecydował się na takie przyspieszenie rozmów z wymienioną trójką, aby uniknąć w przyszłości powtórki scenariusza związanego z Davidem Alabą, który odejdzie teraz na zasadzie wolnego transferu z niemieckiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy