OFICJALNIE: Upamecano w Bayernie Monachium. Promocja

OFICJALNIE: Upamecano w Bayernie Monachium. Promocja fot. RB Lipsk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bayern Monachium

Bayern Monachium potwierdził letni transfer Dayota Upamecano.

Reprezentant Francji przechodzi z RB Lipsk za 42,5 miliona euro, zapisane w kontrakcie z obecnym klubem. Umowa z Bayernem Monachium będzie obowiązywała od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2026 roku.

22-letni środkowy obrońca seniorską karierę rozpoczął w Austrii, do której przeniósł się w 2015 roku z Valenciennes. Najpierw błyskawicznie pokazał się z dobrej strony w drugoligowym FC Liefering, czyli w zasadzie rezerwach Red Bull Salzburg. W tym drugim spędził tylko końcówkę sezonu 2015/2016 i pierwszę rundę 2016/2017.

Zimą 2017 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie od razu wskoczył do pierwszego składu Lipska, mimo młodego wieku. Tam ugruntował pozycję jednego z najlepszych stoperów w Bundeslidze.

Upamecano już wcześniej zdecydował, że odejdzie z Lipska. Bardzo atrakcyjna rynkowo kontraktowa klauzula sprawiła, że niepotrzebne były negocjacje między z klubami.

***

Nagelsmann zirytowany zachowaniem Salihamidžicia

Bayern Monachium: Nie tylko Upamecano. Drugi obrońca zdecydowany na transfer do mistrza Niemiec

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy