Bayern Monachium: Tyle trzeba zapłacić za Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium: Tyle trzeba zapłacić za Roberta Lewandowskiego fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Jeśli FC Barcelona zaoferuje za Roberta Lewandowskiego co najmniej 60 milionów euro, Bayern Monachium wyrazi zgodę na odejście Polaka. Niemcy nie są już tak uparci jak kilka tygodni temu - przekazał Florian Plettenberg.

Kiedy „Blaugrana” ruszyła po napastnika, „Gwiazda Południa” odebrała to jako atak i zaczęła wręcz obsesyjnie się bronić. Z ust sterników klubu wypływało mnóstwo słów świadczących o tym, że Allianz Arena jest niczym twierdza i „Lewy” nie może jej opuścić.

Fakty są takie, że umowa zawodnika wygasa za rok, więc prędzej czy później i tak zmieni on pracodawcę. Oczywiście najkorzystniej byłoby sprzedać go już teraz.

W tej chwili Bawarczycy wszystkie karty mają po swojej stronie. Co za tym idzie, mogą stawiać żądania, a każdy potencjalny nabywca musi je spełnić, aby operacja doszła do skutku.

Florian Plettenberg informuje o zmianie w postrzeganiu całej sytuacji przez władze Bayernu Monachium. Dziś nie zamykają się oni na odejście Polaka, ale kluczem jest tutaj odpowiednia oferta.

Według niemieckiego dziennikarza, aby zdobyć króla strzelców Bundesligi w sezonie 2021/2022, należy zapłacić co najmniej 60 milionów euro.

Najnowsza propozycja FC Barcelony to 35 milionów euro plus następnych pięć w formie zmiennych. Jak jednak przekonuje Plettenberg, trwają już przygotowania do złożenia następnej oferty i jeśli Hiszpanie zbliżają się do żądanej sumy, transfer może zostać przeprowadzony.

Robert Lewandowski w stolicy Bawarii gra od ośmiu lat. Przez ten czas wygrał Ligę Mistrzów i strzelił 344 gole, stając się najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem w historii niemieckiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy