Bayern Monachium z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości João Cancelo

Bayern Monachium z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości João Cancelo fot. Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Florian Plettenberg

Bayern Monachium niemalże na pewno nie wykupi João Cancelo - informuje Florian Plettenberg. Portugalczyk z Manchesteru City również ma świadomość tego, że będzie musiał poszukać dla siebie nowych wyzwań.

Bayern Monachium pod koniec zimowego okna transferowego dokonał hitowego wzmocnienia, bo do Bawarii trafił przecież João Cancelo.

Portugalczyk, który nie mógł dogadać się z Pepem Guardiolą, zamienił Manchester City na Bundesligę w ramach wypożyczenia do końca sezonu. W umowie znalazła się opcja wykupu, opiewająca na mniej-więcej 70 milionów euro.

Z 28-latkiem wiązano duże nadzieje, ale ten do tej pory furory nie zrobił. Tak było jeszcze za kadencji Juliana Nagelsmanna, a u Thomasa Tuchela jest podobnie.

Choć Hasan Salihamidžić stwierdził, że mistrzowie Niemiec nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie bocznego obrońcy, to zdaniem Floriana Plettenberga, jego dni są policzone.

W Bawarii panuje bowiem przeświadczenie, że Cancelo jest po prostu zbyt drogi i transfer jest mało prawdopodobny. Sam zainteresowany ponoć już się z tym pogodził i szuka dla siebie innych alternatyw.

Od momentu przeprowadzki do Bundesligi Portugalczyk zanotował łącznie 19 meczów, a w nich strzelił gola i miał sześć asyst.

Umowa wiąże go z Manchesterem City do 30 czerwca 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy