Bayern Monachium znalazł następcę Javiego Martíneza. Wszystko ustalone

Bayern Monachium znalazł następcę Javiego Martíneza. Wszystko ustalone
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Kataloński „Sport” podaje, że wkrótce nowym zawodnikiem Bayernu Monachium ogłoszony zostanie Marc Roca. Defensywny pomocnik Espanyolu w drużynie zajmie miejsce Javiego Martíneza.

23-latek na radarach bawarskiej ekipy znajdował się przynajmniej do roku, a dwanaście miesięcy temu wydawało się nawet, że zawodnik wzmocni jej szeregi. Wówczas mówiło się o zapłaceniu kwoty 40 milionów euro, co odpowiada klauzuli wykupu w ciągle ważnej umowie z Espanyolem, lecz ostatecznie nic takiego nie miało miejsca.

Dziś temat powraca i to ze zdwojoną siłą. Ma to związek z atrakcyjną wyceną „Papużek”, które po spadku na zaplecze LaLigi zupełnie inaczej patrzą na finanse, ale i potrzebą załatania dziury, jaka wkrótce powstanie po odejściu Javiego Martíneza.

Marzeniem doświadczonego defensywnego pomocnika jest powrót do Athletic Club, a Bayern Monachium w podzięce za osiem lat występów nie zamierza stawać na drodze do jego realizacji. Nim jednak wielki powrót 32-latka na Estadio San Mamés stanie się faktem, wcześniej potwierdzony ma zostać angaż Marca Roki.

Zgodnie z informacjami kolportowanymi przez „Sport”, młodzieżowy mistrz Europy z 2019 roku trafi do stolicy Bawarii za 15 milionów euro plus bonusy. Ustalone zostały już szczegóły współpracy z samym piłkarzem, który podpisze umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją jej przedłużenia o następne 12 miesięcy.

Teraz przed utalentowanym Hiszpanem testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, transfer stanie się faktem.

Roca w koszulce Espanyolu rozegrał łącznie 121 spotkań, zdobył trzy bramki oraz sześciokrotnie asystował. W przeszłości znajdował się on na radarach Realu Madryt, Arsenalu czy Atalanty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy