Bayern Monachium znalazł następcę Jérôme'a Boatenga? Możliwy duży transfer w ramach Bundesligi

Bayern Monachium znalazł następcę Jérôme'a Boatenga? Możliwy duży transfer w ramach Bundesligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky | Sport Bild

Bayern Monachium zastanawia się nad złożeniem oferty za Dayota Upamecano z RB Lipsk - poinformował niemiecki Sky.

Środkowy obrońca cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym. Już od kilku dobrych miesięcy o jego usługi zabiega między innymi Arsenal. Do tej pory przedstawicielom „Kanonierów” nie udało się jednak przekonać właścicieli RB Lipsk do sprzedaży 21-letniego zawodnika.

Niewykluczone, że ten fakt zdecyduje się latem wykorzystać Bayern Monachium. Aktualny mistrz Niemiec rozgląda się na rynku za następcą Jérôme'a Boatenga i umieścił wysoko na swojej liście kandydaturę Dayota Upamecano.

Dziennikarze „Sport Bilda” dodają w tej kwestii, że młodzieżowy reprezentant Francji znajdował się pod ścisłą obserwacją wysłanników „Bawarczyków” już od 2016 roku. Wówczas nie zdecydowali się jednak na jego pozyskanie i ten przeniósł się z Salzburga do Lipska. Władze klubu uznały po pewnym czasie, że popełniły poważny błąd w tej kwestii i być może wkrótce go naprawią.

Środkowy obrońca ma ważny kontrakt z „Bykami” do końca sezonu 2020/2021 i na razie nie przejawia chęci do jego przedłużenia, dlatego aktualny pracodawca defensora może mieć latem ostatnią szansę na zarobienie sporych pieniędzy z tytułu sprzedaży 21-latka. Spekuluje się, że RB Lipsk zgodzi się na jego odejście po otrzymaniu oferty opiewającej na 50 milionów euro.

Upamecano rozegrał 20 spotkań w trwających rozgrywkach i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy